PP: Polonia nie sprostała drugoligowcowi

Nie udała się pucharowa przygoda Polonii Środa Wielkopolska. Zdobywca trofeum na szczeblu wojewódzkim odpadł w I rundzie przegrywając na własnym boisku z ROW Rybnik 1:2. Gospodarze stracili decydującego gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

​Przy ponad półtoratysięcznej publice Polonia rozpoczęła spotkanie ofensywnie i w 15. minucie objęła prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Roszak, a skutecznym uderzeniem głową popisał się pozyskany tego lata z Jaroty Mateusz Molewski. Goście mogli szybko odpowiedzieć, jednak dobrze w bramce średzian spisywał się kolejny z nowych nabytków Polonii, Karol Szymański. Korzystny wynik dla reprezentanta Wielkopolski utrzymywał się do 54. minuty. Wówczas goście wyrównali za sprawą Przemysława Brychlika. Walka zaczęła się od nowa, a w ataku częściej byli poloniści. Dopiero w końcówce przycisnął. ROW. Na pięć minut przed końcem Polonię uratował jeszcze Alain Ngamayama wybijając piłkę z linii bramkowej. W 90. minucie jednak po stadionie poniósł się pomruk rozczarowania, gdy znakomitym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Mariusz Muszalik. Polonii zostały trzy minuty doliczonego czasu gry, lecz nie zdołała już odmienić losów meczu.

Tym samym w Pucharze Polski pozostały dwie nasze drużyny szczebla centralnego. Warta mecz rundy wstępnej rozegra we wtorek w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jeśli pokona KSZO, zmierzy się za tydzień u siebie ze Stalą Mielec. Lech do gry wejdzie od 1/16 finału, a swojego rywala pozna 25 lipca. Wówczas odbędzie się losowanie całej drabinki rozgrywek.

​Polonia Środa Wielkopolska - ROW 1964 Rybnik 1:2 (1:0)