fot. Łączy Nas Piłka: Polska - Chile, czerwiec 2018

Polska - Islandia 9 czerwca w Poznaniu

Po dwóch latach reprezentacja Polski ponownie zagra w Poznaniu. Zespół Jerzego Brzęczka 9 czerwca zmierzy się na Stadionie Miejskim z Islandią.

Dla Biało-czerwonych pojedynek w stolicy Wielkopolski będzie ostatnim testem przed Mistrzostwami Europy. Przypomnijmy, że w czempionacie Polacy zagrają w grupie z Hiszpanią, Szwecją oraz zespołem, który zwycięsko przebrnie przez baraże. Mecze naszej kadry w fazie grupowej odbędą się w Dublinie i Bilbao.

Do występu w turnieju mistrzowskim reprezentacja prowadzona przez Jerzego Brzęczka przygotowywać się będzie w Opalenicy. Wybór ośrodka w Wielkopolsce sprawił, że ze względów logistycznych rozegranie meczu sparingowego w Poznaniu wydawało się naturalnym ruchem. Chętnych do goszczenia Biało-Czerwonych w bardzo ważnym pojedynku było jednak wielu. Działania Prezesa Wielkopolskiego ZPN, Pawła Wojtali sprawiły jednak, że 9 czerwca Polacy wystąpią przy Bułgarskiej.

Przypomnijmy, że ostatni mecz reprezentacji Polski w Poznaniu odbył się 8 czerwca 2018 roku. Przygotowująca się do występu na Mistrzostwach Świata kadra zremisowała wówczas 2:2 z Chile.