Powalczą z cukrzycą na boisku

Już  w najbliższy weekend w hali w Suchym Lesie odbędzie się I Halowy Turniej "Czerwona kartka dla Cukrzycy". Zmaganiom, które prowadzone będą w dwóch kategoriach wiekowych, patronować będzie Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.


Cukrzyca jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Według statystyk cierpi na nią około 5% populacji. Choć jest to schorzenie wymagające wiele uwagi i ostrożności, wbrew dość powszechnie panującemu twierdzeniu, nie stanowi przeszkody w aktywności fizycznej i realizacji sportowych marzeń. Wśród najlepszych sportowców nie brakuje cukrzyków, którzy sięgali już po olimpijskie medale, także te z najcenniejszego kruszcu, jak choćby polski wioślarz Michał Jeliński - mistrz olimpijski z Pekinu i ambasador zbliżającej się imprezy.

Turniej "Czerwona kartka dla cukrzycy" toczyć się będzie w dwóch kategoriach wiekowych - 2004-08 oraz 2008 i młodsi. W zawodach występować będą zespoły mieszane, składające się zarówno z chłopców jak i dziewczynek, reprezentujące ośrodki z całej Polski, m.in. Trójmiasta, Łodzi czy Warszawy. Dwudniowej piłkarskiej rywalizacji towarzyszyć będą również zabawy związane z innymi dyscyplinami odbywające się z udziałem gwiazd sportu. Konkurs rzutu gumowym młotem poprowadzi mistrz olimpijski z Sydney - Szymon Ziółkowski, na ergometrach wioślarskich z dziećmi ścigać się będzie Michał Jeliński, a zawody w koszykówce odbędą się pod czujnym okiem mistrzyni Europy, Ilony Mądrej. Na zakończenie imprezy wszystkie gwiazdy staną do pokazowego meczu piłkarskiego z uczestnikami turnieju.

Impreza w Suchym Lesie odbędzie się po raz pierwszy. Jak zapowiadają jednak organizatorzy, z założenia ma ona mieć charakter cyklicznych, corocznych zawodów cukrzyków. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie turnieju (klik!).