Powołani z Wielkopolski na ZAMO

Już od kilku lat przez Polski Związek Piłki Nożnej prowadzone są Letnie Akademie Młodych Orłów. W zeszłym roku odbyła się czwarta edycja LAMO. Z kolei od roku PZPN organizuje również zimową wersję tego wydarzenia. Zimowa Akademia Młodych Orłów to zgrupowanie dla najzdolniejszych młodych piłkarzy oraz piłkarek w przedziale wiekowym od 14 - 12 lat.

Takie turnusy są ważne nie tylko dla zawodników, którzy mogą potrenować z kolegami z całej Polski, ale priorytetowo traktują to zgrupowanie również trenerzy, którzy pracując z młodymi adeptami futbolu z kraju, przyglądają się ich poczynaniom, aby skontrolować ich rozwój. Najzdolniejsi gracze z całej Polski mają możliwość szlifowania swoich umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów w kraju. W zeszłym roku na ZAMO 2017 z młodymi zawodnikami pracowali Marcin Dorna, Michał Libich, Bartłomiej Zalewski, czy Marcin Włodarski.

Wśród przedstawicieli wielkopolskich klubów mamy siedmiu chłopców oraz cztery dziewczyny. Sporą część stanowią gracze z Lecha Poznań, ale na ZAMO powołani zostali również dwaj gracze występujący na co dzień w zielonych barwach Warty Poznań, a także dziewczęta występujące w Wełnie Rogoźno oraz Medyku Konin.

Zimowa Akademia Młodych Orłów podzielona jest na trzy turnusy. Pierwszy odbędzie się w dniach 20.01 - 27.01, drugi-w którym udział wezmą najzdolniejsze dziewczyny-27.01 - 3.02, natomiast ostatni turnus będzie miał miejsce w dniach 3.02 - 10.02. Podczas tego tygodniowego zgrupowania odbędą się dwa treningi dziennie. Nie zabraknie również czasu na odprawy oraz zajęcia indywidualne.


POWOŁANI Z WIELKOPOLSKI NA ZAMO 2018


Rocznik 2004: Antoni Kozubal (Lech Poznań), Wiktor Nowicki (Lech Poznań), Norbert Pacławski (Lech Poznań), Adrian Czypicki (Warta Poznań).
Rocznik 2005: Dawid Ławniczak (Lech Poznań), Jan Niedzielski (Lech Poznań), Sebastian Goc (Warta Poznań).
Dziewczyny z roczników 2004, 2005, 2006: Maja Kuleczka (Lech Poznań), Liwia Lizik (Medyk Konin), Aleksandra Betka (Wełna Rogoźno), Natalia Pawlak (Wełna Rogoźno).