fot. Wielkopolski ZPN

Pracujemy, czekamy na Wasz kontakt!

Prezes Wielkopolskiego ZPN, Paweł Wojtala przypomina że choć nie spotykamy się na boiskach, Związek nieustannie pracuje i udziela klubom niezbędnej pomocy merytorycznej. Okres zawieszenia rozgrywek może być przyczyną problemów, ale i czasem na załatwienie tematów, które zawsze były spychane na dalszy plan. We wszystkich sprawach pomożemy znaleźć rozwiązanie!

Głównym zadaniem, na którym skupiają obecnie swoją uwagę pracownicy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej jest przygotowanie wariantów dokończenia sezonu 2019/20. Działania obejmują nie tylko analizę rozwiązań w zakresie systemów rozgrywek oraz terminów spotkań, ale i możliwości modyfikacji przepisów, co pozwoliłoby na sprawniejszy przebieg rywalizacji. Wszelkie decyzje publikować będziemy niezwłocznie po ich podjęciu.

Bez zmian pozostają terminy związane z Walnym Zgromadzeniem Delegatów, na którym wybrane zostaną nowe władze Związku. Przypominamy, że do 27 marca kluby V ligi, klas niższych i posiadające zespoły młodzieżowe, muszą przesłać dokumentację poświadczającą wybór swoich przedstawicieli na konferencję klubów. Same konferencje, na których wybierani będą delegaci z lig niższych, mają odbyć się do końca kwietnia. Ten termin może zostać jednak zmieniony w przypadku wydłużenia ograniczeń dotyczących organizowania zgromadzeń. Ze szczegółowymi informacjami zapoznać można się tutaj (klik!).

Wszyscy pracownicy Wielkopolskiego ZPN pozostają dostępni telefonicznie oraz mailowo. Bez przerwy można kontaktować się we wszelkich sprawach i dokonywać rozliczeń księgowych. Dotyczy to również nieodpłatnej pomocy prawnej, która w okresie zawieszenia może być bardzo przydatna np. w sprawach przyznanych klubom dotacji. W umowach podpisanych z jednostkami samorządu terytorialnego mogą znajdować się zapisy niemożliwe do realizacji w obecnej sytuacji. Niewątpliwie warto dobrze zapoznać się z podpisanymi dokumentami, a w razie wątpliwości skontaktować się ze związkowym prawnikiem.

Wolny czas można poświęcić również, by podjąć próbę pozyskania dla swoich klubów dodatkowych środków finansowych. Do 9 kwietnia przedłużony został termin składania wniosków w ramach programu "Klub" prowadzonego przez Ministerstwo Sportu. Można zatem w dodatkowym czasie zebrać niezbędne dokumenty i podjąć starania o kwotę 10 (klub jednosekcyjny) lub 15 (klub wielosekcyjny) tysięcy złotych na szkolenie młodzieży.