fot. PZPN_v1.jpg

Pro Junior System bez zespołów rezerw

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia w dniu 24 lipca dokonał zmian w regulaminach programu Pro Junior System. Od sezonu 2020/21 w klasyfikacjach nie będą uwzględniane zespoły rezerw.

Dotychczasowe przepisy ograniczały możliwości uzyskania środków przez kluby posiadające więcej niż jeden zespół do otrzymania jedynie wyższej z należnych nagród. Przed nowymi rozgrywkami regulacje uległy jednak zmianie, co jest szczególnie istotne dla klubów III i IV ligi.

Od sezonu 2020/21 w klasyfikacjach końcowych uwzględniany będzie tylko w najwyższej klasie rozgrywkowej, w której uczestniczyła drużyna klubu. Inne drużyny klubu nie będą uwzględnione w klasyfikacjach końcówych programu dla pozostałych rozgrywek, niezależnie od zajętego w nich miejsca i uzyskanego dorobku punktowego. Oznacza to, że drugie zespoły w ogóle nie będą brane pod uwagę przy naliczaniu nagród niezależnie od tego, czy pierwszy zespół w swojej lidze załapał się na miejsce premiowane czy też nie.

Tym samym w klasyfikacji Pro Junior System nie będą uwzględniane:
- w II lidze - Lech II Poznań;
- w III lidze, grupie 2 - Pogoń II Szczecin;
- w PROEKO IV lidze - KKS II Kalisz i Warta II Poznań.

W podziale środków będą natomiast brały udział zespoły, które nie utrzymają się w stawce. W takich sytuacjach kluby z miejsc spadkowych będą otrzymywały 50% przysługującej nagrody. Druga połowa będzie trafiać do Fundacji Piłkarstwa Polskiego.