fot. Wielkopolski ZPN

Pro Junior System w V lidze!

Zarząd Wielkopolskiego ZPN podjął decyzję o uruchomieniu projektu Pro Junior System w RED BOX V lidze w sezonie 2021/22. DO klubów, które zajmą czołowe miejsca w klasyfikacji, trafi 50 tysięcy złotych!

Pro Junior System jest programem promującym szkolenie i występy w drużynie seniorskiej młodych zawodników. Od 2016 roku klasyfikacja prowadzona jest przez Polski Związek Piłki Nożnej na szczeblu centralnym, a od sezonu 2018/19 objęto prgoramem również rozgrywki IV ligi. Teraz za sprawą Wielkopolskiego ZPN PJS pojawi się również w Red Box V lidze.

Zasady prowadzenia klasyfikacji będą podobne do tych na wyższych szczeblach. Punktacja będzie odpowiadać rozegranym minutom, a brani pod uwagę będą wyłącznie juniorzy, a zatem (dla sezonu 2021/22) urodzeni w roku 2003 i młodsi. Jeśli dodatkowo junior jest wychowankiem - czyli zawodnikiem, który w okresie od 12. do 19. roku życia był zarejestrowanych w klubie przez co najmniej 36 miesięcy - wówczas jego minuty/punkty będą liczone podwójnie.

W programie uwzględniani będą wyłącznie ci juniorzy, którzy rozegrali minimum 270 minut w przynajmniej 5 spotkaniach w trakcie sezonu. Wyniki będą na bieżąco aktualizowane przez Wielkopolski ZPN z uwzględnieniem wszystkich drużyn. Klasyfikacja prowadzona jest wspólnie dla wszystkich grup RED BOX V ligi. Co bardzo istotne - w końcowej klasyfikacji nie zostaną uwzględnione drużyny, które wycofają się z rozgrywek bądź też spadną do RED BOX Klasy Okręgowej.

Pula nagród w programie wynosi 50 000 złotych i zostanie podzielona pomiędzy pięć najlepszych klubów w końcowym zestawieniu. Zwycięzca otrzyma z tego aż 15 tysięcy złotych! Szczegółowy podział środków prezentuje się następująco:
- 1. miejsce - 15 000 złotych;
- 2. miejsce - 12 000 złotych;
- 3. miejsce - 10 000 złotych;
- 4. miejsce - 7 000 złotych;
- 5. miejsce - 6 000 złotych.
Ostateczna klasyfikacja programu zostanie przedstawiona w ciągu 14 dni od zakończenia sezonu ligowego.