fot. Wielkopolski ZPN

PROEKO IV liga i Puchar Polski zgodnie z planem

Rozgrywki PROEKO IV ligi oraz mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, które zostały zaplanowane na przyszły tydzień, będą rozegrane zgodnie z planem.

Od momentu zapowiedzi zaostrzenia przepisów przez władze, Wielkopolski ZPN prowadził intensywne rozmowy z przedstawicielami klubów dotyczące spełniania warunków kontynuacji rozgrywek. Takie rozwiązanie było brane pod uwagę tylko w przypadku, gdy wszyscy uczestnicy danej rywalizacji będą w stanie dostosować się do obowiązujących obostrzeń. Ostatecznie po licznych działaniach podejmowanych indywidualnie z klubami, udało się ten warunek spełnić. Wszystkie kluby biorące udział w rozgrywkach PROEKO IV ligi pisemnie potwierdziły, że spełniają wymogi dopuszczające je do organizacji i uczestnictwa w zajęciach sportowych*.

Tym samym zaplanowane serie gier zarówno w grupie mistrzowskiej jak i spadkowej PROEKO IV ligi odbywać się będą zgodnie z planem. Oznacza to również, że bez przeszkód rozegrane zostaną także mecze 1/8 finału Pucharu Polski, które zaplanowano na 24 marca.

*Przy podejmowanych działaniach bazowano na zapowiedziach określonego poziomu obostrzeń obecnie obowiązujących w województwach objętych większymi restrykcjami, które zgodnie z dotychczasowym przekazem, mają zostać wprowadzone w takiej samej formie w skali całego kraju.