PROEKO IV liga: Olimpia pierwszym liderem

Olimpia Koło pierwszym liderem PROEKO IV ligi w sezonie 2020/21. W jedenastu spotkaniach kibice zobaczyli aż 36 bramek.

Kolanie w poprzednich dwóch sezonach stanowili tło dla reszty drużyn uczestniczących w zmaganiach najsilniejszej ligi w województwie. W zakończonych przedwcześnie rozgrywkach ostatniej kampanii zdobyli ledwie dwa punkty. Zbierane przez młody zespół doświadczenie, w połączeniu z doświadczeniem nowych graczy, którzy latem zasilili zespół, dało efekty już na inaugurację. Olimpia była zdecydowanie lepsza w pojedynku wyjazdowym z drugim zespołem Warty Poznań. To "Zieloni" są obecnie najmłodszym zespołem w lidze i było to widać w pierwszej kolejce. Należy jednak oddać, że duży wpływ na przebieg spotkania i jego końcowy wynik, miała czerwona kartka, jaką obejrzał w 33. minucie pojedynku Filip Małka. Osłabieni juniorzy nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom, którzy jeszcze przed przerwą osiągnęli trzybramkową przewagę, a ostatecznie wygrali pięcioma golami.

Także pięć bramek przeciwnikom zaaplikowała Victoria Września. Jeden z głównych kandydatów do gry o awans już w pierwszych minutach wypracował sobie dwa gole zaliczki, a tuż po przerwie prowadził 5:0. Druga połowa była jednak słabsza w wykonaniu gospodarzy, którzy dali sobie strzelić trzy bramki w ciągu siedmiu minut. Polonia Leszno "poczuła krew", ale okazało się, że było to tylko zmniejszenie rozmiarów porażki przez zespół Łukasza Koniecznego.

Goli nie oglądali za to kibice w Szydłowie i Gołuchowie. Miejscowe zespoły dzieliły się punktami odpowiednio z Polonią Kępno oraz Wartą Międzychód i w obu przypadkach z takich wyników bardziej usatysfakcjonowani mogą być goście. Atut własnego boiska wykorzystały za to zespoły z Ostrowa Wielkopolskiego. Centra po golach na początku i w końcówce spotkania pokonała 2:0 GKS Dopiewo, a Ostrovia ograła Lubuszanina Trzcianka 3:0. Patrząc na tabelę poprzedniego sezonu, ten wynik możnaby uznać za niespodziankę, jednakże przed obecnymi rozgrywkami zespół z północy regionu przeszedł ogromne zmiany i większość jego kadry stanowią obecnie młodzi gracze stawiający dopiero pierwsze kroki na czwartoligowych boiskach.

Jak zwykle dużo emocji było na poznańskich winogradach. Starcie OTPS-u z Kotwicą Kórnik obfitowało nie tylko w bramki, ale i kartki. Arbiter pokazał ich aż 13, w tym jedną czerwoną. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli goście, choć dwukrotnie musieli odrabiać straty. Lepiej wytrzymali jednak trudy spotkania i w ostatnim kwadransie zdobywając trzy gole, zapewnili sobie wygraną 4:2. Na wyjazdach wygrali ponadto dwaj beniaminkowie - Odolanovia wywiozła trzy punkty z Kościana, a Krobianka Krobia z Ostrzeszowa. W obu przypadkach mecze kończyły się wynikami 1:2.

Zgodnie z planem sezon rozpoczęła Pogoń Nowe Skalmierzyce. Jeden z pretendentów do czołowych miejsc załatwił sobie trzy punkty w ciągu kilkudziesięciu sekund. Między 28. a 30. minuta dwukrotnie zawodnicy Pogoni pokonali bramkarza Wilków Wilczyn i później gole już nie padły. Kolejkę zakończyło w niedzielę starcie KKS-u II Kalisz i Tarnovii Tarnowo Podgórne. Było to jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań i takie też w istocie było. Gospodarze skorzystali z możliwości wystawienia solidnego zaciągu z pierwszej drużyny i nie dali szans przyjezdnym zwyciężając 3:1.

Centro 1946 Ostrów Wielkopolski - GKS Dopiewo 2:0
Michalski (9'), Cierniewski (82')

Iskra Szydłowo - Polonia Kępno 0:0

KKS II Kalisz - Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:1N. Zawistowski (23'), Majewski (60'), Szewczyk (78') - Graczyk (58')

LKS Gołuchów - Warta Międzychód 0:0

Obra 1912 Kościan - Odolanovia Odolanów 1:2
Słoma (33') - Hoffgunst (9'), Kłobusek (39')

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Lubuszanin Trzcianka 3:0
Mokrzycki (15'), Mikulski (68'), Izydorski (73')

OTPS Winogrady Poznań - Kotwica Kórnik 2:4
Nowacki (30'), Niemczyk (60') - Urbanek (44', 80'), Bordych (86'), Baraniak (90+3')

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Wilki Wilczyn 2:0