fot. Łączy Nas Piłka / Ministerstwo Sportu

Program dofinansowań "Sportowe wakacje+"

Ministerstwo Sportu ogłosiło start kolejnego programu z zakresu upowszechniania sportu wśród Polaków. „Sportowe Wakacje+” mają wspierać organizację zajęć, turniejów, konkursów, eventów i obozów sportowych.

Założeniem programu jest promocja aktywnego wypoczynku w kraju, udziału w szeroko rozumianej kulturze fizycznej oraz upamiętnienie postaci i wydarzeń, które miały istotne znaczenie w historii Polski. Nowy program jest wynikiem analizy aktualnej sytuacji związanej z utrzymaniem dobrego stanu zdrowia i poziomu aktywności fizycznej mieszkańców Polski, w szczególności w związku z epidemią Covid-19.

W tym roku na „Sportowe Wakacje+” Ministerstwo przeznaczy 10 mln zł. Konkurs jest otwarty i dotyczy zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych realizowanych w okresie od 1 marca do 31 grudnia 2020 roku. W ramach programu dofinansowanie mogą uzyskać projekty dotyczące wspierania zejęć sportowych dla różnych grup społecznych, turniejów, eventów i innych wydarzeń, a takżę ogólnodostępnych obozów sportowych. Przyjmowanie wniosków trwa do 5 lipca.