fot. thumb_Licencje_karty_1180x500_landscape.jpg

Przedłużanie licencji trenerskich do końca roku

Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego ZPN przypomina, że do końca roku trwa okres przyjmowania wniosków o przedłużenie licencji trenerskich.

Od kilku lat licencje trenerskie są przedłużane tylko w jednym okresie na końcu roku kalendarzowego. Podobnie jest i tym razem, choć z uwagi na pandemię, wprowadzone zostały pewne modyfikacje procesu licencyjnego. Przede wszystkim nie jest wymagane posiadanie 15 punktów/godzin szkoleniowych. Osoby, które nie spełniają tego warunku, mogą przedłużyć licencję trenerską na rok. Jeśli jednak ktoś może poszczycić się takim dorobkiem z ostatnich trzech lat, wówczas może prolongować swoje uprawnienia na maksymalny okres 3 lat, do końca 2023 roku.

Aplikację o przedłużanie licencji należy złożyć do 31 grudnia poprzez platformę PZPN24. Warunkiem niezbędnym jest załączenie aktualnego zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego (nie starsze niż 180 dni). Komisja ds. Licencji Trenerskich wnioski rozpatrzy do 15 stycznia. W późniejszym okresie możliwe będzie wyłącznie przedłużenie licencji w trybie nadzwyczajnym, co wiąże się z kilkukrotnie wyższymi kosztami.

Dla ułatwienia procesu przedłużenia licencji, Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego przygotował instrukcję "krok po kroku", którą można pobrać poniżej.