fot. thumb_Licencje_karty_1180x500_landscape.jpg

Przedłużanie licencji trenerskich do 31 grudnia!

Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego ZPN przypomina, że tylko do 31 grudnia można aplikować o przedłużenie licencji trenerskiej w trybie zwyczajnym.

Okres końca roku kalendarzowego jest tradycyjnie już jedynym terminem, kiedy trenerzy mogą prolongować swoje licencje w normalnym trybie. Osoby, których uprawnienia dobiegają końca, powinny złożyć wniosek na platformie PZPN24 wybierając kolejno na koncie trenerskim:
-> Kursy, licencje & Konferencje;
-> Organizacja: Wielkopolski Związek Piłki Nożnej;
-> Rodzaj: Licencje Trenerskie

W oknie dialogowym, które się pojawi, należy dodać wymagane dokumenty:
- posiadany dyplom trenerski;
- zaświadczenie z KRK o niekaralności (termin ważności 180 dni);
- dokument potwierdzający wykształcenie;
W dalszej części należy pobrać, wydrukować, podpisać oraz zeskanować oświadczenie antykorupcyjne.

W trakcie dodawania dokumentów należy wybrać poziom wykształcenie, jaki został wybrany pierwotnie i widnieje na koncie. Mimo, że dyplom trenerski oraz dyplom naukowy są już na kontach trenerów, system wymaga ich ponownego dodania.

Należy pamiętać, że wymogiem niezbędnym do przedłużenia licencji jest posiadanie odpowiedniej liczby punktów/godzin szkoleniowych. Ich liczba, będąca potwierdzeniem uczestnictwa w szkoleniach, jest zapisana na koncie, w związku z czym nie trzeba dodawać kopii certyfikatów. Obecnie przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej pozwalają na przedłużenie licencji wyłącznie na okres trzech lat, by tak się stało trzeba zebrać 15 punktów/godzin.

Wnioski w trybie zwyczajnym przyjmowane są do 31 grudnia. Następnie, do połowy stycznia, przedstawiciele Komisji ds. Licencji Trenerskich rozpatrzą aplikacje. Dopiero po zaakceptowaniu wniosku trenerzy otrzymają informacje dotyczące płatności. Koszt przedłużenia licencji w przypadku Grassroots C wynosi 150 złotych, a dla UEFA B 300 złotych.

Trenerzy, którzy nie spełnią warunków dotyczących punktów/godzin, nie będą mogli uzyskać licencji do czasu zebrania wymaganej liczby 15 punktów. Można to uczynić przy okazji szkoleń na terenie całego kraju, późniejsze złożenie wniosku będzie już jednak możliwe wyłącznie w trybie nadzwyczajnym. Wiąże się to z pięciokrotnie wyższymi kosztami - 750 złotych dla Grassroots C oraz 1500 złotych dla UEFA B.

Wszelkie wątpliwości i pytania należy kierować do przedstawicieli Wydziału Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce "Kontakt".