Przed startem ARTBUD IV ligi

Już w sobotę rozpocznie się runda wiosenna zmagań w ARTBUD IV lidze. Z tej okazji przygotowaliśmy garść informacji, z którymi warto się zapoznać!

VICTORIA JUŻ NIE WYGRA

Były dwie, została jedna. Wycofanie z rozgrywek Victorii Skarszew to najważniejsza informacja, jaką należy mieć na uwadze z zimowej przerwy. Beniaminek już przed startem sezonu zmagał się z ogromnymi problemami organizacyjnymi. Ostatecznie udało się wystartować w wojewódzkiej elicie oraz osiągnąć przyzwoite wyniki w pierwszej rundzie. Kłopoty jednak nie zniknęły. Po zakończeniu rundy z klubu odszedł trener, zawodnicy dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych zespołów i stało się jasne, że beniaminek już więcej w ARTBUD IV lidze nie zagra.

JEDEN SPADEK MNIEJ - CZY NA PEWNO?

Wycofanie drużyny z rozgrywek nikogo nie powinno cieszyć, ale to dobra wiadomość dla zespołów z dolnych rejonów tabeli. Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek, ARTBUD IV ligę po sezonie na pewno opuszczą dwa najgorsze zespoły i jedno z tych miejsc jest już zajęte przez Victorię. Tym samym spadek może objąć tylko jeszcze jeden zespół z 17. miejsca, a 16. zespół w tabeli zmusić do rywalizacji w barażach.

Pamiętać trzeba jednak, że liczba spadkowiczów może ulec zwiększeniu w przypadku spadków wielkopolskich drużyn z III ligi. Tam natomiast w zagrożonej strefie znajduje się Jarota Jarocin i jeśli zazna goryczy degradacji, wówczas z ARTBUD IV ligi spadną 17 i 16. zespół w tabeli, a w barażach zagra drużyna z pozycji 15.

WIOSNA KRÓTSZA OD JESIENI

Zarówno pod względem czasu, jak i liczby meczów druga część sezonu będzie krótsza od pierwszej. Grać będziemy dokładnie przez trzy miesiące. Pierwsze mecze w sobotę, 18 marca, ostatnia kolejka natomiast obligatoryjnie wyznaczona została na sobotę, 17 czerwca (godzina 17:00). Warto też pamiętać, że nie każdy z każdym już zagra, bo jesienią jedną serię gier rozegrano awansem. Uwzględniając zatem wycofanie Victorii Skarszew, przed każdym z zespołów po 15 meczów o punkty.

MECZE NA STADIONACH I NA EKRANACH

Tak jak w rundzie jesiennej, na kibiców czekają transmisje spotkań w internecie. Wielkopolski ZPN przeprowadzi relacje na żywo z kilkunastu meczów. W większości kolejek wybrane zostnaie jedno spotkanie, które będzie można obejrzeć na monitorach. Transmisje będą prowadzone na kanale Wielkopolskiego ZPN na Youtube (zasubskrybuj!), a szczegóły kolejnych realizacji podawać będziemy w mediach społecznościowych.

NAJLEPSI NIE TYLKO WEDŁUG TABELI

Ligowa klasyfikacja to najważniejszy efekt rozgrywek, ale na wyłonieniu mistrza i spadkowiczów rozstrzygnięcia się nie skończą. Związek planuje na koniec sezonu dodatkowe wybory i wyróżnienia indywidualne. Głosami kapituły, przedstawicieli klubów, zawodników i kibiców wybrane zostaną m.in. najlepsza jedenastka czy najładniejszy gol. Wyjątkowe będą nagrody dla wyróżnionych. Część niespodzianek zostawiamy na później, zdradzić już jednak możemy, że np. Trener Sezonu otrzyma możliwość publikacji merytorycznego artykułu swojego autorstwa na łamach prestiżowego czasopisma Asystent Trenera!