Przełamanie “Kolejorza”

Tradycyjnie na początku tygodnia sprawdzamy jak spisały się wielkopolskie kluby na boiskach Lotto Ekstraklasy, Fortuna I ligi i III ligi gr. 2.

Po pięciu meczach z rzędu bez zwycięstwa w ESA i dwóch porażkach w ostatnich dwóch starciach przełamał się Lech Poznań. Zespół Ivana Djurdjevia pokonał beniaminka, Miedź Legnica 2:1. Gole dla “Kolejorza” strzelili Christian Gytkjær i João Amaral. Dla legniczan trafił Mateusz Szczepaniak.

Bez zwycięstwa w Fortuna I Lidze pozostaje poznańska Warta. “Duma Wildy” wywalczyła punkt w wyjazdowym starciu z GKS 1962 Jastrzębie remisując 0:0. Na boiskach III ligi gr. komplet punktów ze Stężycy wywiozła Jarota Jarocin. JKS wygrał 1:0 po bramce Piotra Skokowskiego. Trzy punkty zapewnił sobie też Mieszko Gniezno. Zespół prowadzony przez Mariusza Bekasa zwyciężył 3:0 ze Świtem Skolwin. Dwa gole zdobył Adam Konieczny, a jednego Gracjan Goździk. Derbowe starcie w Kleczewie, pomiędzy miejscowym Sokołem, a Górnikiem Konin. Po końcowym gwizdku ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze. Zadecydował jeden gol strzelony przez Tomasza Kowalczuka z rzutu karnego.

Drugie zwycięstwo u siebie zanotował KKS 1925 Kalisz. Podopieczni Dariusza Marca odprawili Chemika Bydgoszcz wygrali 3:1. Do przerwy było 1:0 dla miejscowych po golu Roberta Tunkiewicza. Pięć minut po przerwie wyrównał Beniamin Czajka. KKS przechylił szalę zwycięstwa w ostatnim kwadransie gry. Najpierw na 2:1 trafił Hubert Antkowiak, a wynik ustalił Mateusz Żebrowski.

Starcie rezerw we Wronkach dla drugiego zespołu Lecha Poznań. Lechici pokonali drugi zespół Pogoni Szczecin 2:0. Na listę strzelców wpisali się Bartosz Bartkowiak i Thomas Rogne. Wiatr w żagle złapała Polonia Środa Wielkopolska. Po przełamaniu w lidze z Jarotą i wyeliminowaniu w Pucharze Polski Radomiaka Radom tym razem średzianie pokonali Gwardię Koszalin 2:1. Mecz nie zaczął się dobrze dla zespołu trenera Krzysztofa Kapuścińskiego. Po dwóch minutach gospodarze przegrywali 0:1, a gola z rzutu karnego dla Gwardii strzelił Krzysztof Bułka. Minęło prawie pół godziny gry i średzianie wyrównali. Swojego pierwszego, ligowego gola dla Polonii strzelił Jakub Wilk. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił na początku drugiej połowy Jędrzej Kujawa.

Lotto Ekstraklasa
Lech Poznań - Miedź Legnica 2:1

Bramki: Christian Gytkjær 11’, João Amaral 51’ - Mateusz Szczepaniak 73’.

Fortuna I liga

GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój) - Warta Poznań 0:0

III liga gr. 2
Radunia Stężyca - Jarota Jarocin 0:1
Bramka: Piotr Skokowski 75’.

Mieszko Gniezno - Świt Skolwin (Szczecin) 3:0
Bramki: Adam Konieczny 59’, 70’, Gracjan Goździk 68’.

Sokół Kleczew - Górnik Konin 1:0
Bramka: Tomasz Kowalczuk 72’ karny.

KKS 1925 Kalisz - Chemik Bydgoszcz 3:1
Bramki: Robert Tunkiewicz 11, Hubert Antkowiak 77, Mateusz Żebrowski 87 - Beniamin Czajka 50.

Lech II Poznań - Pogoń II Szczecin 2:0
Bramki: Bartosz Bartkowiak 3’, Thomas Rogne 36’.

Polonia Środa Wlkp. - Gwardia Koszalin 2:1
Bramki: Jakub Wilk 29’, Jędrzej Kujawa 51’ - Krzysztof Bułka 2’ karny.