fot. Totolotek Puchar Polski

Puchar Polski 2020/21

Wielkopolski ZPN przedstawia format rozgrywek Totolotek Pucharu Polski na etapie województwa wielkopolskiego w sezonie 2020/21.

Formuła rozgrywek jest bardzo podobna do zeszłorocznej. Przyjęty wówczas schemat doskonale się sprawdził. Ponownie zatem zespoły rywalizować będą w dwóch etapach - jesienią w strefowym, gdzie zagrają drużyny do V ligi włącznie, wiosną z kolei walka toczyć się będzie na etapie wojewódzkim.

Pierwsza runda rozgrywek rozpocznie się już 1 sierpnia. Zagrają w niej kluby Klas Okręgowych, A i B oraz zespoły nieligowe z całego województwa. Wyjątkiem będzie strefa poznańska, gdzie ze względu na dużą liczbę drużyn, ekipy z Klasy Okręgowej przystąpią do gry od II rundy. Z kolei w regionie konińskim z uwagi na mniejszą liczbę zespołów rywalizacja rozpocznie się od II rundy.

FORMAT ROZGRYWEK W POSZCZEGÓLNYCH STREFACH

S. KALISKA

Do rozgrywek zgłosiło się 51 zespołów klas niższych. W dwóch pierwszych rundach rywalizacja toczyć się będzie wyłącznie między nimi. Od III rundy zmagania rozpoczną beniaminkowie V ligi, a od IV rundy (1/8 finału) - pozostałe zespoły tego szczebla.

S. KONIŃSKA

Zespoły Klasy Okręgowej i lig niższych rozpoczynają zmagania od II rundy. W IV rundzie (1/8 finału) dołączają zespoły z V ligi.

S. LESZCZYŃSKA

Od I rundy w rozgrywkach udział biorą drużyny Klasy Okręgowej i niższych. Zespoły piątoligowe dołączają do gry w IV rundzie (1/8 finału).

S. PILSKA

Od I rundy w rozgrywkach udział biorą drużyny Klasy Okręgowej i niższych. Zespoły piątoligowe dołączają do gry w IV rundzie (1/8 finału).

S. POZNAŃSKA

Drużyny pozaligowe, występujące w Klasie i Klasie A rywalizują między sobą w parach w I rundzie. Drużyny Klasy Okręgowej dołączają do gry w II rundzie, a zespoły z V ligi - w III rundzie (1/16 finału).

WOLNE MIEJSCA W ROZGRYWKACH

W wyniku ustalenia drabinki pucharowej określona została liczba maksymalna liczba uczestników pierwszych rund w poszczególnych strefach. Po jej porównaniu z liczbą zgłoszonych drużyn określona została liczba wolnych miejsc do wypełnienia w drabince. Prezentuje się ona następująco:

- Strefa kaliska - 5 WOLNYCH MIEJSC;
- S
trefa konińska - 6 WOLNYCH MIEJSC;
- Strefa leszczyńska - 5 WOLNYCH MIEJSC;
- Strefa pilska - 4 WOLNE MIEJSCA;
- Strefa poznańska - BRAK WOLNYCH MIEJSC.

Zespoły zainteresowane dołączeniem do rozgrywek w ostatniej chwili i wypełnieniem wolnych miejsc, mogą wysyłać zgłoszenia na adres rozgrywki@wielkopolskizpn.pl do piątku, 3 lipca!