Puchar Polski Kobiet dla Medyka II, historyczny sukces średzkiej Polonii

​W Finale na stadionie w Koninie zagrały ze sobą drużyny miejscowego Medyka i Kotwicy Kórnik. Podopieczne Janusza Gajewskiego już do przerwy prowadziły 2:0. Na listę strzelców wpisały się Faustyna Sikorska i Weronika Piasecka. Na początku drugiej połowy zwycięstwo 3:0 przypieczętowała Karolina Majda. Po wywalczeniu trofeum koninianki będą walczyć ze zdobywcą pucharu w innym województwie o wejście do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Historyczny sukces zdobywcy Pucharu Polski WZPN, Polonii Środa Wielkopolska. Poloniści pokonali przed własną publicznością drugoligowy Radomiak Radom 4:3 awansując tym samym do 1/16 finału. Zespół Krzysztofa Kapuścińskiego rozpoczął strzelanie na początku drugiej połowy. Niecałe dziesięć minut wystarczyło, żeby gospodarze prowadzili 3:0. Najpierw z rzutu wolnego do siatki trafił Jakub Wilk. Cztery minuty później bramkarza Radomiaka pokonał Jędrzej Kujawa. Minęły kolejne cztery minuty, a na 3:0 podwyższył Krzysztof Bartoszak. Sygnał do odrabiania strat przyjezdnym dał Damian Szuprytowski, który wykorzystał rzut karny. Jednak to średzianie zdobyli kolejnego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Apolinarski. Radomiak co prawda zdobył jeszcze dwie bramki po strzałach Patryka Winsztala i Patryka Mikity. Jednak gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i po końcowym gwizdku mogli świętować historyczny sukces. Dzień wcześniej, bo we wtorek występujący w Lotto Ekstraklasie, Lech Poznań pojechał na wyjazdowy mecz z pierwszoligowym Łódzkim Klubem Sportowym. Zespół prowadzony przez Ivana Djurdjevica miał ciężką przeprawę i w regulaminowym czasie gry kibice nie zobaczyli bramek. Wydawało się, że dogrywka również nie przyniesie rozstrzygnięcia. W ostatniej akcji zwycięskiego gola dla Kolejorza strzelił Portugalczyk, João Amaral. Z rozgrywkami pożegnała się pierwszoligowa Warta Poznań. “Duma Wildy” pojechała na daleki wyjazd do Rzeszowa, by zmierzyć się z miejscową Resovią. Gospodarze rozstrzygnęli mecz w pierwszej połowie. Do siatki “Zielonych” dwukrotnie trafił Bartłomiej Buczek.

Dzisiaj w samo południe w siedzibie PZPN zostaną wylosowane pary 1/16 Finału. Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 31 października. Dodatkowe terminy to 30 października, 6, 7 i 8 listopada.

Polonia Środa Wielkopolska - Radomiak Radom 4:3
Bramki: Jakub Wilk 47’,  Jędrzej Kujawa 51’, Krzysztof Bartoszak 55’, Jakub Apolinarski 63’ - Damian Szuprytowski 59’ karny, Patryk Winsztal 76’, Patryk Mikita 87’