fot. Totolotek Puchar Polski

Puchar z niespodziankami

Szesnaście zespołów pozostało w grze o Totolotek Puchar Polski w województwie wielkopolskim. Pierwsze wiosenne zmagania dostarczyły sporej liczby niespodzianek.

Mecze 1/16 finału podzielono na dwa terminy. Z uwagi na wcześniejszy start zmagań w trzeciej lidze, przed tygodniem w pucharze rywalizowały głównie zespoły występujące na szczeblu makroregionu. Już wówczas doszło do pierwszych zaskakujących rozstrzygnięć. Z rozgrywkami pożegnały się Jarota Jarocin i Górnik Konin, który po karnych odpadł ze zdobywcą pucharu w strefie konińskiej, piątoligowym SKP Słupca. Także przed tygodniem awans zapewnił sobie inny piątoligowiec, Iskra Szydłowo.

Dobrą passę zwycięzcy strefowych pucharów kontynuowali w sobotę, kiedy dokończono fazę 1/16 finału. Największą sensację sprawił triumfator strefy kaliskiej, GKS Grębanin. Klub z Klasy Okręgowej po karnych odprawił faworyzowaną Unię Swarzędz. Gospodarze dwukrotnie odrabiali straty kończąc regulaminowy czas gry wynikiem 3:3, a w serii "jedenastek" zwyciężyli 5:4.

Przedstawiciel "okręgówki" wyeliminował czwartoligowca również w Luboniu. Miejscowa Stella pokonała Wartę Międzychód 2:0. Jedynym zdobywcą strefowego pucharu, który zakończył już udział w rozgrywkach, jest Korona Piaski. EKipa z okręgu leszczyńskiego była blisko pokonania OTPS-u Winogrady, ale ostatecznie odpadła po karnych.

Wewnętrzne pojedynki czwartoligowców również obfitowały w zaskakujące wyniki i serie rzutów karnych. Potrzebne były one do wyłonienia zwycięzcy w Szczodrzykowie, gdzie w roli gospodarza grała Kotwica Kórnik, oraz w Kościanie. W pierwszym przypadku z awansu cieszyli się gospodarze eliminując GKS Tarnovię, w drugim lepsza od Obry okazała się Ostrovia. 90 minut wystarczyło z kolei do wywalczenia awansu Victorii Ostrzeszów, a także KS-owi Opatówek, który wyeliminował Victorię Września. Tym samym z rozgrywek pucharowych po pierwszym meczu odpadła cała czołówka IV ligi! Najwyżej notowanym zespołęm wciąż grającym w Totolotek Pucharze Polski jest siódma w tabeli Stainer Polonia Leszno.

Losowanie 1/8 finału zaplanowano na wtorek, 10 marca. Mecze odbędą się natomiast 25 marca.

WYNIKI 1/16 FINAŁU TOTOLOTEK PUCHAU POLSKI

CENTRA OSTRÓW WIELKOPOLSKI - Jarota Jarocin 4:3
GKS GRĘBANIN
- Unia Swarzędz 3:3, karne 5:4
ISKRA SZYDŁOWO
- Olimpia Koło 5:0
Korona Piaski - OTPS WINOGRADY POZNAŃ 1:1, karne 4:5
KOTWICA KÓRNIK
- GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:2, karne 2:1
KS OPATÓWEK
- Victoria Września 2:1
LKS Gołuchów - SOKÓŁ KLECZEW 0:2
Lubuszanin Trzcianka - POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA 2:3
Obra Kościan - OSTROVIA 1909 OSTRÓW WIELKOPOLSKI 1:1, karne 3:4
Pogoń Nowe Skalmierzyce - NIELBA WĄGROWIEC 0:0, karne 6:7
Polonia Kępno - VICTORIA OSTRZESZÓW 1:2
SKP SŁUPCA - Górnik Konin 1:1, karne 4:1
STELLA LUBOŃ - Warta Międzychód 2:0

Wolny los - KKS 1925 Kalisz, Mieszko Gniezno, Stainer Polonia Leszno.