Raport z meczów 22 maja

W miniony wtorek w Koninie swoje grupowe mecze rozegrały kadry Wielkopolski Juniorek młodszych oraz Młodziczek. Obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Mecze te były więc znakomitą okazją na sprawdzenie zmienniczek czy poprawę pewnych wariantów taktycznych.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły juniorki młodsze U-16. Trener Anna Gawrońska mając już pewny awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży postanowiła w tym meczu dać odpocząć czołowym zawodniczkom i szansę zaprezentowania sięmiały młodsze reprezentantki. Mecz nie ułożył się najlepiej dla gospodyń, które do przerwy przegrywały 1:2. Dodatkowo od 28 minuty musiały radzić sobie na murawie w dziesiątkę kiedy to czerwoną kartką została ukarana Nowak Beata.Mimo to podopieczne Anny Garońskiej pokazały prawdziwy charakter i pokonały swoje rywalki 3:2.

Bramki Wielkopolski ZPN :14; Dudziak, 61’ Wielińska, 75 Nowak D.

Bramki Pomorski ZPN:18’, 34’

Wielkopolska: Szymczak Oliwia (41' Wiktoria Cisowska) - Maria Haremska, Nowak Beata(28 czerwona kartka), Hierowska Zuzanna, Myślicka Martyna, Urna Klaudia, Lizik Liwia, Wielińska Kamila ( 71'Połatyńska Kinga), Dudziak Aleksandra (73' Gruca Małgorzata), Hofland Marta(41' Nowak Daria).a Jaśniak(51' Walczak Gabriela).

W drugim meczu do rywalizacji przystąpiły młodziczki.Podopieczne Anny Jankowskiej już wcześniej zapewniły sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski U-13, które na początku czerwca rozegrane zostaną w Wielkopolsce. Kadra Pomorza postawiła naszym zawodniczkom wysoko poprzeczkę i po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu padł remis 1:1. Jak przyznała Anna Jankowska było to zdecydowanie najtrudniejsze spotkanie jakie w tym sezonie przyszło rozegrać Jej podopiecznym ale był to też doskonały sprawdzian przed turniejem półfinałowym.

Bramki Wielkopolski ZPN: Rychel

Wielkopolska: Kornelia Kaczmarek, Magda Filipiak, Ola Betka, Julia Cieślak, Oliwia Owczarczak, Julia Drożak, Maja Kuleczka, Basia Wierzbińska, Natalia Drożyńska, Jagoda Cyraniak, Julia Tokar. Na zmiany wchodziły: Zuzia Sojka, Martyna Przydrożna, Zosia Budasz, Gosia Rychel, Natalia Pawlak, Maja Pacholska.