fot. Wielkopolski ZPN

Regulamin postępowania w przypadkach związanych z COVID-19

Wielkopolski ZPN opracował Regulamin postępowania w zakresie ograniczenia ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2. Dokument określa m.in. zasady ewentualnego przekładania i odwoływania spotkań ligowych.

Mimo błyskawicznie rosnącej liczby przypadków stwierdzenia koronawirusa w Wielkopolsce, na razie nie ma to istotnego wpływu na rozgrywki w regionie. Ingerencja w terminarz dotyczy jak na razie pojedynczych przypadków spotkań i nie zaburza znacząco przebiegu rywalizacji w żadnej lidze. Działając prewencyjnie postanowiono jednak określić ogólne zasady, jakie będą stosowane przy rozpatrywaniu każdej zgłoszonej sprawy w tym temacie.

Regulamin postępowania w zakresie ograniczenia ryzyka zarażenia wirusem SARS-CoV-2 określa między innymi obowiązek powiadomienia Związku o pojawieniu się przypadków zarażenia oraz styczności z osobą zarażoną, a także przedstawienie posiadanej dokumentacji (np. skierowania na badania, ich wyniki, decyzje o kwarantannie) i planu dalszego działania.

Wyznaczona została również osoba właściwa do kontaktu w opisywanych sprawach. Wszelkie zgłoszenia należy kierować do Macieja Chłodnickiego - maciej.chlodnicki@wielkopolskizpn.pl lub 600 437 107.

Co istotne, zgłoszenia sytuacji zagrożenia nie oznacza automatycznie odwołania spotkań. Po przeanalizowaniu danej sprawy Wydział Gier i Ewidencji może podjąć cztery decyzje:
- podtrzymać pierwotny termin zawodów;
- zaproponować zainteresowanym klubom uzgodnienie między sobą nowego terminu zawodów;
- wyznaczyć nowy obligatoryjny termin spotkania;
- odwołać zawody.

Wszystkich działaczy klubowych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z regulaminem (klik!).