Rekordowy "Tymbark" w Wielkopolsce

W gminach i powiatach wyłaniane są najlepsze zespoły w ramach turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Największy w Europie turniej dla dzieci w tym sezonie notuje rekord w Wielkopolsce. W rozgrywkach udział bierze 1005 drużyn!


​Do 9 marca trwać będzie etap rejonowy dziecięcych zmagań, w którym młode pokolenie piłkarek i piłkarzy walczy o awans na szczebel wojewódzki. To pierwszy krok w drodze do wielkiego finału i spełnienia marzeń o występie na PGE Narodowym. W obecnej edycji przejście przez sito eliminacyjne jest trudniejsze niż do tej pory, bowiem do rozgrywek zgłosiła się rekordowa liczba drużyn. 1005 zespół oznacza przyrost aż o 22% w stosunku do roku poprzedniego! Największą liczbę wśród nich stanowią szkoły podstawowe (łącznie 70% wszystkich drużyn), udział biorą również uczniowskie kluby sportowe, Akademie Młodych Orłów, organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną, a także po raz pierwszy kluby sportowe.​ Do końca tygodnia rozstrzygnięte zostaną wszystkie rozgrywki na etapie gminnym, jeszcze w tym roku wyłoniona zostanie część zwycięzców w powiatach, pozostałe zmagania odbędą się już w przyszłym roku.

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" odbywa się już po raz osiemnasty i jest świetną okazją na odkrycie talentu i zapoczątkowanie piłkarskiej kariery. Zawodnicy obserwowani są na poszczególnych etapach rozgrywek przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski, szkoleniowców pracujących w Akademiach Młodych Orłów oraz skautów pracujących przy wojewódzkich związkach piłki nożnej. Wyróżniający gracze są później zapraszani na Letnią Akademię Młodych Orłów. W tym roku jej uczestnikami było 30 dziewczynek i 46 chłopców, którzy wcześniej brali udział w turnieju. Celem finalnym jest oczywiście reprezentacja Polski, do której w różnych kategoriach wiekowych trafiło już 50 zawodniczek i zawodników z "Tymbarkowym" rodowodem!