fot. thumb_PZPN_v1_1180x500_landscape.jpg

Rozgrywki na szczeblu centralnym od 27 maja

Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o wznowieniu rozgrywek I i II ligi oraz Pucharu Polski. Piłkarze na szczeblu centralnym wrócą na boiska 27 maja.

Jako pierwsze odbyć się mają zaległe spotkania ćwierćfinałowe Pucharu Polski, m.in. mecz Stal Mielec - Lech Poznań. Zaplanowano je na 27 maja. Po ich rozegraniu ustalone zostaną terminy spotkań półfinałowych i finału.

W kolejnych dniach do rywalizacji powrócą też zawodnicy występujący w Fortuna I lidze oraz II lidze. Dokładna data nie została ustalona, jednak nastąpi to między 30 maja a 6 czerwca. Planowane jest rozegranie wszystkich pozostałych do końca sezonu meczów, a także spotkań barażowych. Założenie to uwzględnia możliwość zakończenia sezonu po 30 czerwca 2020 roku.

Bez zmian pozostają w tej chwili ustalenia dotyczące niższych lig. Zgodnie z komunikatem opublikowanym po spotkaniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, który dostępny jest TUTAJ, wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, pozostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie.