fot. Akademia Grassroots 2021

Ruszają zapisy na Akademię Grassroots

Po rocznej przerwie spowodowanej koronawirusem powraca Akademia Grassroots w formie stacjonarnej. Konferencje organizowane przez PZPN odbędą się we wszystkich 16 województwach, wielkopolską edycję zaplanowano na 17 listopada w Luboniu.

Celem szkolenia jest przekazanie trenerom jak największej dawki wiedzy, ale przede wszystkim inspiracji do działania. W poprzednich latach głównym tematem były filary szkolenia, intensywność treningowa czy periodyzacja szkolenia. Tym razem motyw przewodni to "Potęga świadomości".

Celem wykładu głównego będzie zainspirowanie, szczególnie młodych trenerów, do samorozwoju, wskazanie możliwości postępu, ale także pokazanie jak możemy planować proces szkolenia, jak wcielać w życie ideę gry względem zawodnika i zespołu. Ponadto plan tegorocznej konferencji obejmuje przedstawienie planów i spostrzeżeń trenerów działających w programie Mobilnej Akademii Młodych Orłów, przybliżenie inicjatyw Grassroots dla trenerów pracujących z dziećmi oraz wykład na temat analizy wideo, którą może przeprowadzić każdy trener.

Część teoretyczna tradycyjnie zostanie połączona z praktyką. Zajęcia z dziećmi z kategorii U7 oraz U12 poprowadzą m.in. trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski.

Akademia Grassroots odbędzie się 17 listopada w hali LOSiR przy ul. Kołłątaja 2 w Luboniu. Rozpoczęcie konferencji zaplanowano na 9:30, zakończenie ogoło 16:30. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, a uczestnicy oprócz potężnej dawki wiedzy mogą otrzymać również punkty honorowane w procesie przedłużenia licencji. Do kont trenerów posiadających uprawnienia Grassroots D, Grassroots C oraz UEFA B dopisanych zostanie po 5 godzin/punktów szkoleniowych.

Zapisy na konferencję zostaną uruchomione 29 października w godzinach wieczornych na platformie PZPN24 (Wydarzenia - Kursy, Licencje & Konferencje - Wielkopolski ZPN). Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Grassroots 2021 - harmonogram