fot. HalowyPuchPrez.png

Ruszają zapisy na Halowy Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN (r. 2009)

20 turniejów eliminacyjnych w pięciu strefach zwieńczonych wojewódzkim finałem - tak tej zimy będzie wyglądała rywalizacja w nowym turnieju - Halowym Pucharze Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Pilotażowa edycja dedykowana jest zawodnikom z kategorii Młodzika (r. 2009 i młodsi).

Młodzi zawodnicy w całym kraju od kilku lat mają okazję rywalizować w turniejach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Cieszy się on zawsze sporym zainteresowaniem już na etapie eliminacji wojewódzkich, dlatego też zapadła decyzja, by stworzyć nowe rozgrywki obejmujące cały region.

Premierowa edycja Halowego Pucharu Prezesa Wielkopolskiego ZPN obejmie aż 21 turniejów. W poszczególnych strefach odbędą się po 4 turnieje eliminacyjne, w każdym z nich weźmie udział po 12 drużyn. Po zsumowaniu wyników powstanie klasyfikacja, na jej podstawie po dwie najlepsze drużyny trafią do turnieju finałowego. Tam wyłoniony zostanie zwycięzca całych rozgrywek.

Rywalizacja prowadzona będzie w kategorii wiekowej Młodzika, a więc chłopców urodzonych w 2009 roku i młodszych. Od listopada w każdym miesiącu odbędzie się jeden turniej eliminacyjny. Ich terminy to:
- 27/28 listopada;
- 11/12 grudnia;
- 8/9 stycznia;
- 5/6 lutego.
Wielki finał zaplanowano na 19/20 lutego. Poszczególne turnieje rozgrywane będą w różnych lokalizacjach. Wiadomo już, że gospodarzami zmagań będą m.in. Budzyń,  Dopiewo, Golina, Jastrowie, Kalisz, Kiszkowo, Kleszczewo, Margonin, Miejska Górka, Murowana Goślina, Poniec, Rydzyna, Stare Oborzyska, Tuliszków i Wieleń.

Udział w turnieju jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 listopada poprzez formularz online (tutaj!). Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz deklaracja udziału we wszystkich turniejach strefowych. Dodatkowych informacji w imieniu Wydziału Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego udziela Jakub Wojtkowiak - 697 588 688.