Ruszyła IV liga!

Ponad cztery gole na mecz zobaczyli kibice w inauguracyjnej kolejce sezonu 2019/20 w IV lidze. Najwięcej goli zdobyła swarzędzka Unia, ale pierwszym liderem została Victoria Września.

Rozpoczęli w Nowych Skalmierzycach

Zaledwie 12 minut musieli czekać kibice na pierwszego gola ligowego w tym sezonie. W meczu Pogoni Nowe Skalmierzyce ze Stainer Polonią Leszno zdobył go zawodnik gości, Rafał Sarbinowski. Pojedynek dwóch zespołów celujących w czołowe lokaty obfitował w zwroty akcji. Polonia prowadzenie straciła w ciągu kilkudziesięciu sekund, po kilku minutach Pogoń objęła prowadzenie, ale tuż przed przerwą ponownie mieliśmy remis. W drugiej połowie zdecydowanie lepsi byli już gospodarze i to oni zaczęli sezon od zwycięstwa 4:2.

Kanonada faworyta

Po letnich wzmocnieniach z III ligi na głównego kandydata do wygrania rozgrywek wyrosła Unia Swarzędz. Pretendent do awansu w pierwszym meczu potwierdził aspirację wysoko ogrywając Kotwicę Kórnik 6:2, choć wynik tego spotkania jest bardzo mylący. Do przerwy to goście byli zespołem zdecydowanie lepszym i prowadzili dwoma bramkami po trafieniach Patryka Bordycha. W drugiej części Unici wyszli na boisko odmienieni i atakowali co rusz bramkę przeciwnika. Kontaktowy gol padł w 57. minucie, ale kluczowa sytuacja miała miejsce pięć minut później. Drugą żółtą kartkę obejrzał wówczas Piotr Kalak i Kotwica ostatnie pół godziny musiała grać w osłabieniu. Gospodarze wykorzystali to bezlitośnie. Między 69. a 72. minutą Unia trafiła aż trzykrotnie, a potem dołożyła jeszcze kolejne dwa gole i ostatecznie okazała się lepsza różnicą aż czterech. Już w pierwszym meczu jednak swarzędzanie przekonali się, że za znane nazwiska w składzie punktów dostawać nie będą. Kotwica mimo porażki pokazała, że jak najbardziej rozpatrywać należy ją jako zespół aspirujący do ligowej czołówki.

Lider z Wrześni

Oprócz Unii, czterema golami swój mecz wygrał również LKS Gołuchów, który ograł dokooptowaną do ligi Olimpię Koło. Dwa gole na starcie zdobył król strzelców poprzednich rozgrywek, Krystian Benuszak. Pierwszym liderem została jednak Victoria Września. Biało-zieloni po rozczarowującym poprzednim sezonie tym razem chcą mocniej zaakcentować swoją obecność w czwartoligowej stawce i na początek udało im się to wyśmienicie. Victoria rozbiła KS Opatówek aż 5:0, a znakomity powrót na czwartoligowe boiska zanotował Mikołaj Panowicz. Były gracz Mieszka Gniezno ustrzelił hattricka.

OTPS lepszy z beniaminków

Już w pierwszej kolejce doszło do bezpośredniego pojedynku dwóch beniaminków. Faworytem była grająca u siebie Pogoń Lwówek, która po awansie rozpoczęła solidne zbrojenia. Do klubu trafiło kilku podstawowych graczy z innych drużyn IV ligi, lecz na początek okazało się, że to za mało, bo lepszy okazał się grający w niewiele zmienionym składzie beniaminek z Poznania. Trzy punkty OTPS-owi zapewnił golem na początku drugiej połowy Adrian Niemczyk.

Falstart zaliczył również ostatni z beniaminków, Victoria Ostrzeszów. Zespół z południa regionu prowadził wprawdzie po golu Macieja Stawińskiego, ale potem stracił dwa gole i oddał na boisku punkty Obrze Kościan. Podobny scenariusz, choć z większą dramaturgią miał mecz w Międzychodzie. Tam również Warta prowadziła, zdobywając gola już w 1. minucie, lecz ostatecznie punkty powędrowały do Ostrowa Wielkopolskiego. Gola, który przesądził o zwycięstwie Centry, zdobył Jakub Michalski w 90. minucie spotkania.

W pozostałych meczach Tarnovia Tarnowo Podgórne zremisowała bezbramkowo z Lubuszaninem Trzcianka, a Polonia Kępno wygrała z Ostrovią 1909 4:3. Gospodarze po 25 minutach prowadzili już 4:0, a niewiele zabrakło, by całkowicie roztrwonili swoją przewagę.

Po starcie IV liga szybko nabierze rozpędu. Następna kolejka bowiem już w czwartek, 15 sierpnia.

LKS Gołuchów - Olimpia Koło 4:0