Rywalizacja wielkopolskich klubów na boiskach Lotto Ekstraklasy, Fortuna I ligi i III ligi gr. 2

​W ESA trwa niemoc Lecha Poznań. Tym razem podopieczni Ivan Djurdjevica przegrali wyjazdowe starcie z Arką Gdynia 0:1. Jedyną bramkę dla “Arkowców” strzelił Michał Janota. Po kilku tygodniach nieobecności Warta Poznań wróciła na swój stadion przy Drodze Dębińskiej 12. Przed rozpoczęciem meczu Bartłomiej Farjaszewski wręczył kwiaty ustępującej Prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej dziękując za pracę i wkład na rzecz klubu. Z kolei Dyrektor Biura Wielkopolskiego ZPN, Maciej Chłodnicki przekazał na ręce Pani Izabelli Złotą Odznakę WZPN za siedmioletnią działalność w klubie. Pierwszym rywalem “Zielonych” po powrocie do “Ogródka” był lider tabeli, Raków Częstochowa. Goście byli zdecydowanym faworytem. “Zieloni” dzielnie walczyli z ekipą z Częstochowy, która w końcu dopięła swego tuż przed końcem pierwszej połowy. Tomasz Laskowski skapitulował po strzale Sebastiana Musiolika. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył kapitan “Medalików”, Andrzej Niewulis ustalając tym samym wynik meczu.

Ciekawa sytuacja w tabeli III ligi gr. 2 w której rywalizują wielkopolskie kluby. Cztery drużyny z naszego regionu mają po czternaście punktów. W gronie są rezerwy Lecha oraz zespoły z Kleczewa, Gniezna i Kalisza. Drugi zespół “Kolejorza” swój mecz rozegrał w Koszalinie z miejscową Gwardią. Lechici przegrali 0:1, a gola dla miejscowych zdobył Krystian Przyborowski. Zespół Sokoła Kleczew wywiózł trzy punkty z Bydgoszczy pokonując miejscowego Chemika 3:0. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski i Michał Wolinowski. O meczu z Wierzycą Pelplin jak najszybciej będą chcieli zapomnieć zawodnicy Mieszka Gniezno. Zespół Mariusza Bekasa przegrał na wyjeździe aż 0:4. Dwa gole dla Wierzycy strzelił Kuba Binerowski, jednego Daniel Sławiński. Czwarty gol to samobójcze trafienie Marcina Tomaszewskiego. Komplet punktów ze Szczecina wywiózł KKS 1925 Kalisz. Zespół, którego trenerem jest Dariusz Marzec pokonał rezerwy Pogoni 2:1. Od czwartej minuty gospodarze prowadzili po golu Dawida Błanika. W dwudziestej ósmej minucie wyrównał Hubert Antkowiak. Tuż przed przerwą zwycięskiego gola strzelił Robert Tunkiewicz. Po dwóch porażkach podniosła się średzka Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego wygrali 1:0 derbowe starcie z Jarotą Jarocin. Zwycięskiego gola strzelił wychowanek Polonii, Jędrzej Kujawa. Z kolei Górnik Konin zremisował bezbramkowo z KP Starogard Gdański.

Wierzyca Pelplin - Mieszko Gniezno 4:0
Bramki: Kuba Binerowski 8’, 85’, Daniel Sławiński 70’, Marcin Tomaszewski 80’ (samobójcza)

Pogoń II Szczecin - KKS 1925 Kalisz 1:2 Bramki: Dawid Błanik 4' - Hubert Antkowiak 28', Robert Tunkiewicz 44'
Jarota Jarocin - Polonia Środa Wlkp. 0:1
Bramka: Jędrzej Kujawa 38’

Górnik Konin - KP Starogard Gdański 0:0