fot. WGIE Komunikat

Składy lig seniorskich - aktualizacja na dzień 1 sierpnia

Wydział Gier i Ewidencji przedstawia podział grup po decyzjach klubów o nie przystąpieniu do rozgrywek.

Pod koniec ubiegłego tygodnia dwa kluby zdecydowały się nie wystartować w rozgrywkach Red Box V ligi - Piast Kobylin i Korona Wilkowice. W przypadku tego pierwszego zespół wycofano, a klub będzie kontynuował rywalizację w PROTON Klasie B. Z kolei włodarze Korony skierowali do Związku pismo o rezygnacji z awansu, który zawodnicy wywalczyli w meczach barażowych. Tym samym klub ponownie zagra w RED BOX Klasie Okręgowej, dodatkowo zgodnie z regulaminem ukarany zostanie odjęciem punktów. O wysokości tej sankcji (maksymalnie -9 punktów) zdecyduje podczas najbliższego posiedzenia Zarząd Wielkopolskiego ZPN.

Wolne miejsca w rozgrywkach zostały uzupełnione tak, by ligi wystartowały w nowej kampanii w pełnym składzie. Miejsce Korony jako zespołu awansującego zajmie inny zespół awansujący - Polonia II Środa Wielkopolska - drużyna o najlepszym bilansie z grona wicemistrzów Klasy Okręgowej, którzy przegrali mecze barażowe. Natomiast zamiast Piasta zobaczymy spadkowicza o najlepszym bilansie, który wyraził chęć ponownej gry w RED BOX V lidze - jest to Piast Czekanów (Vitcovia Witkowo zrezygnowała z możliwości powrotu).

W przypadku RED BOX V ligi i Klasy Okręgowej prezentowane składy grup są ostateczne. W przypadku dalszych wycofań Związek nie będzie już uzupełniał lig, rozgrywki w takich sytuacjach toczyć się będą przy niepełnych grupach.

Z uwagi na przesunięcia korekty nastąpiły również w składach PROTON Klas A i B. W tym wypadku możliwe jest jeszcze dokonanie zmian, jeżeli dojdzie do kolejnych wycofań. Póki co jednak Związek nie otrzymał sygnałów o możliwości wystąpienia takich sytuacji.

SKŁADY LIG NA SEZON 2022/23
Aktualizacja na dzień 1 sierpnia

RB V liga - 2 sierpnia

RB Kl. okr - gr. 1-3 - 2 sierpnia

RB Kl. Okr - gr.4-6 - 2 sierpnia

PROTON A, gr. 1-3 - 2 sierpnia

PROTON A, gr. 4-6 - 2 sierpnia

PROTON A, gr. 7-9 - 2 sierpnia

PROTON B, gr. 1-3 - 2 sierpnia

PROTON B, gr. 4-6 - 2 sierpnia

PROTON B, gr. 7-9 - 2 sierpnia

PROTON B, gr. 10-11 - 2 sierpnia