Skrzaty zagrają w Arenie!

28 grudnia ponownie piłką nożną zawładną jej najmłodsi adepci. Świąteczno-noworoczne granie Skrzatów w tym roku odbędzie się w tym roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena! Udział w imprezie mogą wziąć aż 54 zespoły!


​Turnieje dla Skrzatów w Wielkopolsce stały się już wydarzeniem cyklicznym. W samym Poznaniu w 2017 roku zaplanowano cztery takie imprezy. Wzorem roku poprzedniego, ostatnia z nich odbędzie się na hali w okresie pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a końcem roku. Tym razem jednak zabawa będzie miała wyjątkową otoczkę! Najmłodsi piłkarze (rocznik 2011 i młodsi) swoje mecze rozgrywać będą w największej hali w województwie - poznańskiej "Arenie"!

Do udziału w turnieju zapraszamy wszystkie kluby, szkółki piłkarskie, zespoły szkolne i drużyny podwórkowe, złożone zarówno z chłopców jak i dziewczynek. Mile widziane są zespoły z wszystkich okręgów Wielkopolskiego ZPN, a także przedstawiciele innych województw. Jedynym warunkiem jest zebranie przynajmniej czterech zawodników, taka liczba graczy jednej drużyny przebywa bowiem na placu gry w czasie meczu. Uczestnictwo w turnieju tradycyjnie jest bezpłatne. Każdy uczestnik otrzyma w czasie zawodów wodę, a po zakończeniu zmagań pamiątkowy medal, słodki poczęstunek i drobne upominki. Przypomnijmy, że w turnieju nie jest prowadzona klasyfikacja - wszyscy grający są zwycięzcami i otrzymują jednakowe nagrody.

Rozgrywki potrwają 28 grudnia od godziny 9:00 do 19:00 i zostaną podzielone na trzy fazy:
- I faza, 9:00-12:00 - grupy A-C;
- II faza, 12:30-15:30 - grupy D-F;
- III faza, 16:00-19:00 - grupy G-I.
W każdej z powyższych tur udział brać będzie 18 drużyn, co oznacza, że w całym turnieju zagrać mogą aż 54 zespoły! Liczba zawodników w drużynie nie jest ograniczona. Grać będziemy jak zwykle zgodnie z zasadami Unifikacji Organizacji Współzawodnictwa i Szkolenia, a zatem w składach czteroosobowych bez bramkarza. Jedynym wyjątkiem będą bramki, których wymiar będzie większy - 3x1,55 m (bramki dla kat. Żak).

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem turnieje@wielkopolskizpn.pl. W wiadomości prosimy wpisać:
- nazwę drużyny;
- dane kontaktowe opiekuna zespołu (koniecznie należy podać numer telefonu!)
- ewentualne preferencje uczestnictwa w wybranej fazie turnieju (pierwszeństwo mieć będą przedstawicieli innych województw, następnie drużyny z okręgów kaliskiego, konińskiego, leszczyńskiego i pilskiego).

Wszelkie pytania prosimy kierować bezpośrednio do Jagody Weiss - jagoda.weiss@wielkopolskizpn.pl oraz Bartosza Aleksandrowicza - bartosz.aleksandrowicz@wielkopolskizpn.pl lub telefonicznie pod numerem 798 538 428. Turniej jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.