Śladami lidera w IV lidze

Na czwartoligowych boiskach ligowej stawce przewodzi Lubuszanin Trzcianka. Jednak pozostałe zespoły z czołówki cały czas gonią ekipę Jarosława Feciucha.

Przegląd boiskowych wydarzeń rozpoczynamy od wizyty w Lesznie, gdzie Polonia zmierzyła się z Victorią Września. Do przerwy gospodarze prowadzili po golu Kacpra Robaczyńskiego. W drugiej połowie zespół Tomasza Bekasa doprowadził do wyrównania. Do siatki trafił Łukasz Jasiński i mecz zakończył się remisem 1:1. Centra Ostrów Wlkp. wykorzystała porażkę Unii Swarzędz. Ostrowianie wygrali 4:1 z Kotwicą Kórnik i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Dwa gole dla miejscowych strzelił Michał Kucharski, po jednym Tomasz Adamczyk i Jakub Michalski. Honorowe trafienie dla zespołu z Kórnika zaliczył Dawid Urbanek. W Opatówku do przerwy wągrowiecka Nielba prowadziła 2:0 z gospodarzami. Na listę strzelców wpisali się Rafał Leśniewski i Mateusz Piechowiak. Tuż po przerwie KS złapał kontakt po trafieniu Łukasza Grabowskiego. W sześćdziesiątej minucie wynik na 2:2 ustalił Grzegorz Kuświk.

Krzysztof Kmieć zapewnił zwycięstwo ekipie Sokoła w starciu z Krobianką. Zawodnik drużyny z Pniew zdobył dwa gole; zwycięskiego w doliczonym czasie gry. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Jędrzej Urbański. Podziałem punktów zakończyło się starcie Tarnovii z Wartą Międzychód. Jeszcze przed przerwą zespół Zbigniewa Zakrzewskiego prowadził po trafieniu Maurycego Niemczyka. Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się do osiemdziesiątej trzeciej minuty, kiedy na 1:1 trafił Gerard Pińczuk. Wspomniany wcześniej zespół Unii Swarzędz przegrał wyjazdowe starcie z Polonią Kępno. Zwycięskiego gola dla polonistów strzelił Piotr Cierlak. Dobrą dyspozycję w meczach u siebie potwierdził Orkan Śmiłowo. Drużyna, której trenerem jest Tomasz Miedziński wygrała piąty mecz na własnym boisku.

Tym razem Orkan pokonał Olimpię 5:1. Łupem bramkowym w zwycięskiej ekipie podzielili się: Damian Buczek (dwa gole), Jakub Zieliński, Michał Fertikowski i Mateusz Tatera. Honor zespołu z Koła uratował w doliczonym czasie gry Tomasz Mikusik. Druga z ostrowskich drużyn, Ostrovia 1909 zagrała u siebie ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Po siedemdziesięciu minutach wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Gospodarze prowadzili już 3:0 po bramkach Mateusza Ziemiańskiego, Marka Szymanowskiego i Mariusza Poślednika. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi i Zjednoczeni w zaledwie dwie minuty odrobili większość strat. W siedemdziesiątej czwartej minucie trafił Adam Niedzielski. Dwie minuty później kontaktowego gola strzelił Dawid Ciążyński. Ostrovia szybko otrząsnęła się po tych dwóch ciosach. Wynik na 4:2 ustalił Daniel Kaczmarek. Wiatr w żagle złapał LKS Gołuchów wygrywając drugi mecz z rzędu. Tym razem gołuchowianie wywalczyli komplet punktów wygrywając 2:1 na wyjeździe z Obrą Kościan. Gole strzelili Paweł Stempień i Szymon Gałczyński. Dla gospodarzy bramkę zdobył Mateusz Adamski. Również komplet punktów wywalczył lider tabeli, Lubuszanin Trzcianka. Drużyna Jarosława Feciucha wygrała w Nowych Skalmierzycach z Pogonią 3:0. Na listę strzelców wpisali się Paweł Iwanicki, Paweł Wicher i Orlando Kpassa. Po tej wygranej lider z Trzcianki ma trzy punkty przewagi nad ostrowską Centrą.

Stainer Polonia Leszno - Victoria Września 1:1
Bramki: Kacper Robaczyński 12’ - Łukasz Jasiński 64’.

Centra 1946 Ostrów Wlkp. - Kotwica Kórnik 4:1
Bramki: Tomasz Adamczyk 22’, Michał Kucharski 74’,  85’, Jakub Michalski 90’+1 - Dawid Urbanek 62’.

KS Opatówek - Nielba Wągrowiec 2:2

Bramki: Łukasz Grabowski 48’, Grzegorz Kuświk 60’ - Rafał Leśniewski 15’, Mateusz Piechowiak 30’.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Sokół Pniewy 1:2
Bramki: Jędrzej Urbański 45’+2 - Krzysztof Kmieć 16’, 90’+2.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Warta Międzychód 1:1
Bramki: Maurycy Niemczyk 44’ - Gerard Pińczuk 83’.

Polonia Kępno - Unia Swarzędz 1:0
Bramka: Piotr Cierlak 64’.

Orkan Śmiłowo - Olimpia Koło 5:1
Bramki: Jakub Zieliński 40’, Michał Fertikowski 48’, Damian Buczek 60’, 76’, Mateusz Tatera 65’ - Tomasz Mikusik 90’.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Zjednoczeni Trzemeszno 4:2
Bramki:Mateusz Ziemiański 26’, Marek Szymanowski 36’, Mariusz Poślednik 70’, Daniel Kaczmarek 77’ - Adam Niedzielski 74’, Dawid Ciążyński 76’.

Obra Kościan - LKS Gołuchów 1:2
Bramki: Mateusz Adamski 90’+3 - Paweł Stempień 6’, Szymon Gałczyński 69’.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Lubuszanin Trzcianka 0:3
Bramki: Paweł Iwanicki 14’, Paweł Wicher 34’, Orlande Kpassa 82’.