Sprzedaż biletów na Mundial od 5 grudnia

Cztery dni po losowaniu grup Mistrzostw Świata 2018 rozpocznie się sprzedaż biletów przeznaczonych dla kibiców z państw uczestniczących w turnieju. Wnioski o wejściówki będzie można składać do 31 stycznia. W przypadku zainteresowania większego niż liczba biletów, nastąpi losowanie.


Wyłącznym organizatorem sprzedaży jest FIFA, a aplikacje można składać poprzez stronę federacji. W sprzedaży dostępne są cztery rodzaje biletów:
- bilety jednorazowe;
- "Team Specific Tickets Series" - pakiet na udział we wszystkich meczach grupowych Polski;
- "Conditional Supporter Tickets" - warunkowe bilety pozwalające na udział w meczach fazy pucharowej (od 1/16 do finału) reprezentacji Polski;
- "Wheelcharir User ("W") - ograniczona liczba biletów dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku.

Każda osoba ma prawo ubiegać się o bilety dla maksymalnie 4 osób niezależnie od tego, czy zamawia bilety pojedyncze czy też pozostałe rodzaje. Ceny biletów zależne są od kategorii. Ustalono cztery przedziały cenowe, przy czym kategoria czwarta jest dostępna wyłącznie dla obywateli Rosji. Dokładne ceny na poszczególne mecze prezentuje tabela (UWAGA! Ceny w USD).

Płatności za bilety dokonywać można wyłącznie za pomocą kart płatniczych VISA honorowanych przez portal FIFA (klik!) portal FIFA (klik!). Jeśli liczba złożonych wniosków nie przekroczy przyznanej liczby wejściówek, pozostałe niewykorzystane bilety będą dostępne do zakupu w okresie między 13 marca a 3 kwietnia 2018 na zasadzie „kolejności zgłoszeń”, w którym transakcje są procesowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to brak losowania i potwierdzenie zakupu w momencie zakończenia transakcji.

Aby móc uczestniczyć w meczach Mistrzostw Świata, należy uzyskać tzw. FAN ID. Jest to dokument wprowadzony na prośbę władz Federacji Rosyjskiej, służący identyfikacji kibiców i poprawie bezpieczeństwa podczas turnieju. Wyrobienie FAN ID niesie za sobą szereg udogodnień takich jak ulgi podczas podróżowania po Rosji i może służyć jako wiza wjazdowa na teren Federacji Rosyjskiej. Po FAN ID można aplikować po sfinalizowaniu opłat za bilety oraz po otrzymaniu wiadomości e-mail z potwierdzeniem przyznania biletów. Więcej informacji na temat FAN ID można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej (klik!)dedykowanej stronie internetowej (klik!)

Zarówno PZPN jak i Wielkopolski ZPN nie są w żaden sposób zaangażowane w sprzedaż biletów na Mistrzostwa Świata. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące biletów dostępne są na http://www.fifa.com/worldcup/organisation/ticketing/ticket-information.htmlhttp://www.fifa.com/worldcup/organisation/ticketing/ticket-information.html..