Starcie liderów w IV Lidze

Czternasta kolejka IV ligi stała pod znakiem szlagierowego meczu w Ostrowie Wielkopolskim pomiędzy wiceliderem, a liderem tabeli.

Miejscowa Centra zmierzyła się z Lubuszaninem Trzcianka. Po niespełna pół godziny gry na prowadzenie wyszedł zespół Jarosława Feciucha. Bramkę dla “Lubu” zdobył Iworyjczyk, Orlande Kpassa. Jeszcze przed przerwą wyrównującego gola dla Centry strzelił Jakub Michalski. Po przerwie ani przyjezdni ani gospodarze nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Wynik 1:1 sprawił, że Lubuszanin nadal przewodzi ligowej stawce. Natomiast ostrowianie spadli na trzecie miejsce, kosztem Unii Swarzędz, która wygrała swój mecz. Zespół ze Swarzędza, którego trenerem jest Patryk Kniat nie miał większych problemów z pokonaniem Krobianki Krobia. Wynik końcowy to 5:0, a łupem bramkowym podzielili się Tomasz Neumann (dwa gole), Mateusz Świergiel, Krystian Antczak  i Mikołaj Remlein. Różnica w tabeli między unitami, a zespołem z Trzcianki to zaledwie dwa punkty. Szansę na wskoczenie na podium miała wągrowiecka Nielba. Drużyna, której trenerami są Przemysław Arendt i Radosław Kołacki zmierzyła się w derbach okręgu pilskiego z Orkanem Śmiłowo. Mimo sytuacji po obu stronach kibice nie zobaczyli bramek i mecz zakończył się podziałem punktów. W Kotwicy Kórnik po czterech porażkach z rzędu doszło do zmiany trenera. Dotychczasowego trenera, Tomasza Nawrota zastąpił Piotr Sołtysiak. Pod wodzą nowego szkoleniowca kórniczanie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo. Kotwica wygrała w Opatówku 2:1 po golach Dawida Urbanka i Błażeja Wieśko. Honorową bramkę dla miejscowych zdobył w doliczonym czasie gry Dominik Tomczyński.

Trzy punkty zanotował także zespół z Tarnowa Podgórnego. Tarnovia wygrała w Trzemesznie 3:1. Do siatki miejscowych trafiali Błażej Telichowski, Adrian Stypczyński i grający trener, Zbigniew Zakrzewski. Dla Zjednoczonych bramkę zdobył Kamil Wysocki. Remis 1:1 w starciu Warty Międzychód z Obrą Kościan. Mecz lepiej rozpoczął się dla miejscowych prowadzonych przez Arkadiusza Adacha. Bramkarza gości pokonał Mariusz Woźniak. Jeszcze przed przerwą ekipa Krzysztofa Knychały odpowiedziała wyrównującym golem. Na listę strzelców wpisał się Piotr Sznabel. Najwięcej bramek w ten weekend, bo aż siedem obejrzeli kibice w Kole. Miejscowa Olimpia zmierzyła się z Polonią Kępno. Do przerwy było 1:1. Po stronie gospodarzy do siatki trafił Kacper Gatrzkie. Dla polonistów bramkę strzelił Łukasz Walczak. Po przerwie Jakub Górecki wykorzystał rzut karny, a na 3:1 podwyższył Walczak zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. Gospodarze nie zamierzali się poddawać i siedem minut później kontaktowego gola zdobył Maciej Rojewski. Cztery minuty później Polonia ponownie odskoczyła na dwie bramki. Tym razem za sprawą Piotra Cierlaka. W doliczonym czasie gry Olimpia zmniejszyła rozmiary porażki po trafieniu Dawida Wiśniewskiego. Z kolei w Gołuchowie do przerwy gospodarze mieli sporo powodów do radości. Prowadzili 2:0 z Pogonią Nowe Skalmierzyce po bramkach, które zdobyli Dawid Guźniczak i Paweł Stempień. Jednak po przerwie Pogoń bardzo szybko odrobiła straty. W czterdziestej ósmej minucie do siatki trafił Adam Majewski, a chwilę później wynik na 2:2 ustalił Dawid Kuczyński. Do Wrześni na mecz z miejscową Victorią zawitała Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. Po trzynastu minutach podopieczni Tomasza Bekasa objęli prowadzenie. Do siatki trafił Piotr Sarbinowski. W doliczonym czasie gry zwycięstwo przypieczętował Maciej Szczublewski.

Unia Swarzędz - Krobianka Krobia 5:0