Start nowego sezonu 4 sierpnia

Już 4 sierpnia rozpoczną się rozgrywki sezonu 2018/19. Tego dnia zainaugurują zmagania czwartoligowcy, których przez najbliższy rok ​czeka aż 38 kolejek.

 

 

Tydzień później rozpocznie się rywalizacja w Lidze Międzyokręgowej. Wszystkie trzy grupy wystartują 11 sierpnia i będą grać jesienią do 18 listopada. Na tym szczeblu dłuższa będzie za to przerwa wiosenna, gdyż potrwa do 23 marca. W obu rundach zaplanowano po jednej kolejce w środku tygodnia - 15 sierpnia oraz 1 maja.

 

18 sierpnia zaczną grać drużyny w Klasie Okręgowej i Klasie A strefy poznańskiej. Od tego poziomu wszystkie pojedynki będą już rozgrywane wyłącznie w weekendy. Jesień potrwa do 11 listopada, natomiast wiosenne kolejki rozegrane zostaną od 23 marca do 16 czerwca. Także 18 sierpnia wystartuje Puchar Polski, a tydzień później ruszy Klasa B. Tu dokładny terminarz uzależniony jest od ostatecznej liczby zgłoszonych drużyn.

Inauguracja lig młodzieżowych nastąpi 15 sierpnia na szczeblu wojewódzkim. Uczestnicy lig okręgowych pojawią się na boiskach dopiero 1 września.