fot. PZPN

Szkolenie „Witaj w Klubie”, czyli jak efektywnie pracować z uchodźcami

Obecnie w klubach piłkarskich trenuje coraz większa grupa uchodźców z różnych części świata, w tym chociażby z Ukrainy. By pomóc trenerom lepiej zintegrować ich z resztą drużyny, PZPN organizuje serię szkoleń pt. „Witaj w klubie”. Poznańska edycja odbędzie się już 11 maja.

Projekt „Witaj w Klubie” ma na celu przekazanie trenerkom i trenerom piłki nożnej praktycznej wiedzy na temat efektywnej współpracy z uchodźcami. Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Fundacją dla Wolności przygotowują kompleksowe rozwiązanie dla klubów piłkarskich w postaci szkoleń, materiałów edukacyjnych oraz indywidualnego doradztwa.

W czasie bezpłatnych warsztatów trenerzy będą mieli możliwość zdobyć wiedzę od doświadczonych specjalistów. Umiejętności zdobyte w ich czasie pozwolą stworzyć bardziej integracyjny i przyjazny klub piłkarski w tym zakresie.

Poznańska edycja warsztatów odbędzie się 11 maja w godzinach od 10:00 do 17:00. Dokładna lokalizacja zostanie przesłana uczestnikom. Rejestrować można się w formularzu, do którego link znajduje się TUTAJ.

Każdy klub, który weźmie udział i ukończy program, otrzyma od Polskiego Związku Piłki Nożnej odznakę „Witaj w Klubie”. Ten swoisty znak jakości będzie pozwalał wyróżnić na mapie Polski kluby otwarte i gotowe przyjąć migrantów.