fot. Wielkopolski ZPN

Tabele końcowe rundy jesiennej - rozgrywki młodzieżowe

Wydział Gier i Ewidencji przedstawia tabele końcowe rundy jesiennej sezonu 2021/2022 w rozgrywkach młodzieżowych.

Zgodnie z przeprowadzoną przez Związek reformą, awanse i spadki w kategoriach juniorskich przeprowadzane są po każdej rundzie. Tym samym po raz pierwszy drużyny zmieniają klasy rozgrywkowe już po rundzie jesiennej. W zmaganiach od Juniora A1-A2 do Młodzika D2 prowadzone są dwie grupy ligi wojewódzkiej, sześć grup I ligi okręgowej (dwie w strefie poznańskiej i po jednej w pozostałych strefach) i dalej – w zależności od liczby drużyn – II i III ligi okręgowe. W każdej z grup stawka docelowo powinna liczyć osiem zespołów. Liczba ta może być jednak mniejsza, co w szczególności dotyczy najniższych szczebli w sytuacji braku odpowiedniej liczby drużyn.

Nie we wszystkich ligach rozegrano komplet spotkań. W wyjątkowych przypadkach, za obopólną zgodą klubów, spotkania nie były rozgrywane i nie przyznawano za nie punktów. Czyniono tak jednak w wyjątkowych sytuacjach, kiedy spotkania były wielokrotnie przekładane ze względu na przypadki COVID-19, a wynik nie miał wpływu na końcowe rozstrzygnięcia w tabeli.

W tabelach końcowych uwzględniono awanse i spadki zgodnie z określonym przed sezonem regulaminem. Do końca lutego kluby mają czas na dokonywanie zgłoszeń nowych drużyn bądź wycofań. Po tym okresie nastąpi rewizja składów lig oraz ostateczny podział na grupy. 

Przedstawione tabele są zatwierdzonymi wynikami rozgrywek. Uwzględniono w nich również sytuacje, w których za obopólną zgodą zainteresowanych, spotkań nie rozegrano i nie przyznano za nie punktów. W przypadku niezgodności kluby mają możliwość złożenia odwołania względem prezentowanych klasyfikacji w terminie 7 dni, tj. do 17 stycznia. Po tym czasie wyniki rozgrywek się uprawomocnią.