Trwają zapisy do turnieju o Puchar Tymbarku

Trwają zapisy do XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W tym roku po raz pierwszy w historii Turnieju do rywalizacji mogą przystąpić również kluby sportowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września.


Rozgrywki organizowane przez PZPN są największym turniejem piłkarskim dla dzieci w Europie. W dotychczasowych edycjach udział wzięło już ponad 1,6 miliona dzieci. Tradycyjnie turniej odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 oraz U-12. Oznacza to, że tym razem zmagania otwarte są dla dzieci urodzonych w latach 2006-2011.

W zawodach uczestniczyć mogą szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, Akademie Młodych Orłów i inne organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. Szkoły z jednej gminy mają możliwość wystawienia jednej wspólnej drużyny w poszczególnych kategoriach pod warunkiem, że wszystkie one mają łącznie nie więcej niż 300 uczniów. Ponadto po raz pierwszy w tym roku do udziału dopuszczone zostały kluby, które mogą wystawić drużyny składające się z zawodników nieposiadających dotąd historii w Extranecie. Oznacza to, że nie mogli oni nigdy zostać potwierdzeni ligowo w żadnym klubie.

Drużyny można zgłaszać wypełniając formularz, który dostępny jest na oficjalnej stronie Turnieju (http://zpodworkanastadion.pl) po kliknięciu na przycisk ‘Zgłoś drużynę’ lub bezpośrednio pod linkiem: https://www.laczynaspilka.pl/logowanie.html po zalogowaniu się na swój profil. Jeżeli trener nie ma jeszcze założonego konta w portalu Łączy nas piłka, to musi się zarejestrować. Trenerzy, którzy takie konto posiadają, nie muszą zakładać nowego konta. 

Każdy trener może zgłosić dowolną liczbę drużyn, w każdej kategorii. Za udział każdej drużyny w Turnieju trenerzy i nauczyciele otrzymają piłkarski upominek – oryginalną koszulkę treningową. Zespoły zgłaszać można do 30 września, ale już teraz zachęcamy do rejestracji swojej drużyny. Aby drużyna mogła zagrać w Turnieju, trener musi wykonać 2 kroki rejestracji - zgłoszenie drużyny oraz zgłoszenie listy zawodników do każdej drużyny. Szczegółowa instrukcja znajduje się na stronie http://zpodworkanastadion.pl/aktualnosci/edycja-xvii/zglos-druzyne-do-xviii-edycji-turnieju/583

Rozgrywki rozpoczną się 5 października. Wyłonienie najlepszych drużyn w poszczególnych powiatach nastąpić musi do 9 marca przyszłego roku.