Trzy kluby wycofane z Klasy B

​Na kilka dni przed pierwszym meczem trzy kluby zrezygnowały z występów w Klasie B strefy poznańskiej. Po wycofaniu Zielonych Lubosz, Mawitu Lwówek oraz Wełny Rogoźno, do rozgrywek najniższego szczebla przystąpi 55 drużyn.


​Wszystkie wycofane kluby borykały się z problemami od dłuższego czasu. Zieloni Lubosz po tym, jak nie otrzymali licencji na grę w IV lidze, chcieli zacząć grę od najniższego poziomu rozgrywek. Jasnym było jednak, że będzie im trudno zbudować zupełnie nowy zespół, ponieważ zawodnicy występujący w klubie na wyższym poziomie, znaleźli sobie innych pracodawców. Także kłopoty kadrowe zdecydowały o wycofaniu Mawitu i Wełny, najpierw z Klasy Okręgowej (w przypadku Wełny stało się to jeszcze przed zakończeniem poprzedniego sezonu), a teraz w ogóle z rozgrywek seniorskich.

Występ w lidze w przypadku kilku innych klubów również stał pod znakiem zapytania, jednak poza wspomnianą trójką pozostałe drużyny przystąpią do rozgrywek. Tym samym B-klasa strefy poznańskiej ruszy w 55-zespołowym zestawieniu. Jedyną grupą, w której zespoły będą pauzować, będzie grupa grupa 1, w której po wycofaniu Wełny Rogoźno pozostało 13 drużyn.

W związku z nierówną liczbą drużyn przypominamy, że w przypadku, gdy po sezonie 2017/18 wymagane będzie uzupełnienie A-klasy o zespoły z trzecich miejsc Klasy B, o kolejności awansów decydować będzie liczba punktów obliczona na podstawie równej liczby spotkań. Oznacza to, że klubom z grup 14-zespołowych nie będą wliczane rezultaty ze stpokań z ostatnią drużyną ligi.