fot. Harmonogram turnieju Elite Round U-17

Turniej Elite Round U-17 w Wielkopolsce!

Już pod koniec marca Wielkopolska gościć będzie uczestników decydującego turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy do lat 17. Kadra prowadzona przez Marcina Dornę rozegra trzy spotkania w Swarzędzu.

W fazie Elite Round Biało-Czerwoni rywalizować będą z Czarnogórą, Walią oraz Włochami. Awans do czempionatu wywalczy zwycięzca turnieju, a dużą szansę na to będzie miał również drugi zespół. Rozgrywki na tym etapie toczą się bowiem w ośmiu grupach, a promocję wywalczy siedem zespołów z najlepszym bilansem z drugich miejsc. 

Polacy wszystkie trzy swoje pojedynki rozegrają w Swarzędzu. Taka decyzja została podjęta w konsultacji ze sztabem szkoleniowym. Przypomnijmy, że kadra Marcina Dorny (wówczas jako U-16) pod koniec 2018 roku gościła już w Wielkopolsce rozgrywając dwumecz z Irlandią Północną. Warunki, jakie wówczas zapewnił Wielkopolski ZPN, w pełni satysfakcjonowały przedstawicieli rerezentacji i stąd ponowny wybór sprawdzonego wcześniej Swarzędza. Pozostałe spotkania rozgrywane równolegle z meczami Polaków, odbędą się we Wrześni oraz Plewiskach.

Na każdy pojedynek przygotowane zostaną bezpłatne wejściówki. Zamówienia grupowe można już składać na adres bilety@wielkopolskizpn.pl. Osoby indywidualne bilety będą mogły odebrać w siedzibie Wielkopolskiego ZPN, a także w miastach organizacji spotkań. Szczegóły dystrybucji indywidualnej zostaną przedstawione po 15 marca.

HARMONOGRAM TURNIEJU ELITE ROUND U-17

25 marca 2020, g. 14:00
Włochy - Czarnogóra (Września)
Walia - Polska (Swarzędz)

28 marca 2020, g. 14:00
Włochy - Walia (Plewiska)
Polska - Czarnogóra (Swarzędz)

31 marca 2020, g. 14:00
Polska - Włochy (Swarzędz)
Czarnogóra - Walia (Września)