Tymbark startuje po raz osiemnasty

​Rozpoczęły się zapisy do kolejnej edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Obecny sezon będzie już osiemnastym w historii rozgrywek, w których niemałe sukcesy odnosili Wielkopolanie. W maju przedstawiciele naszego regionu zajęli jedno drugie i dwa trzecie miejsca. 

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez oficjalną stronę turnieju (klik!)​. Wystarczy wypełnić specjalny formularz dostępny pod przyciskiem "Zgłoś się". W przypadku trenerów posiadających konto na platformie Łączy Nas Piłka można tę samą czynność przeprowadzić po zalogowaniu. Trenerzy, którzy do tej pory takich kont nie posiadali, muszą je założyć. Rejestracja jest dwuetapowa i obejmuje:
- zgłoszenie drużyny - należy tego dokonać do 30 września;
- zgłoszenie zawodników - możliwe od 1 września.

W tegorocznej edycji wprowadzono kilka istotnych zmian regulaminowych. Do rozgrywek dopuszczone zostały kluby sportowe, nie mogą one jednak korzystać z zawodników, którzy zostali zgłoszeni do rozgrywek ligowych poprzez system Extranet. Jako podmiot "inne" zostały dopuszczone również organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. Ponadto trenerów obciążono odpowiedzialnością za śledzenie informacji o kolejnych etapach rozgrywek, a możliwość zmian w składzie (i samo rejestrowanie zawodników) dopuszczono do końca dnia poprzedzającego pierwsze rozgrywki danej drużyny w turnieju. W końcu zmianie uległa liczba zawodników przebywających na placu gry w kategoriach U-10 oraz U-12. Do tej pory zespoły rywalizowały w składach siedmioosobowych, teraz występować będą w okrojonych do sześciu osób zestawieniach.

Koordynatorem turnieju w Wielkopolsce jest Błażej Czyżewski, z którym kontakt możliwy jest telefonicznie pod numerem 606 369 700 bądź mailowo na adres blazej.czyzewski@wielkopolskizpn.pl.