Ubezpiecz zespół z PZPN i PZU

​Wielkopolski ZPN przypomina o możliwości skorzystania z preferencyjnych warunków ubezpieczenia zawodników w ofercie przygotowanej wspólnie przez PZPN i PZU. Stawki za osobę rozpoczynają się od składki w wysokości 18 złotych rocznie.


Program opracowany przez Związek z Polskim Zakładem Ubezpieczeń jest pierwszą tego typu kompleksową propozycją skierowaną do uczestników rozgrywek piłkarskich. W ramach oferty kluby mogą objąć ubezpieczeniem NNW i kosztów leczenia wszystkich zawodników zrzeszonych w federacji. Łącznie obejmie ponad 7 tysięcy klubów i około 450 tysięcy zawodników na wszystkich poziomach i w każdej kategorii wiekowej. Porozumienie wprowadza nowy model obsługi szkód. Oprócz standardowej likwidacji, ubezpieczyciel zapewnia zawodnikom bezgotówkową obsługę kosztów leczenia i rehabilitacji. 

Poszkodowany piłkarz za pośrednictwem specjalnej infolinii (801 402 402) może umówić wizytę u specjalisty (ponad 51 specjalizacji, m. in. ortopeda, chirurg, neurolog, okulista, psycholog), uzgodnić zabieg rehabilitacyjny lub poprosić o transport do placówki medycznej. Wspracie zapewnia sieć ponad 1800 współpracujących z ubezpieczycielem placówek medycznych. Jeśli będzie taka potrzeba, ubezpieczyciel zapłaci za zakup protez, kul czy założenie gipsu. Szkodę zgłosić można również w dowolnym oddziale PZU na terenie całej Polski lub przez stronę PZU (klik!).

Zakres ochrony ubezpieczeniowej programu jest związany z uprawianiem sportu. Oznacza to, że ubezpieczenie obejmuje zarówno mecze jak i treningi oraz zgrupowania. Dostępnych jest kilka wariantów finansowych ubezpieczenia. Najtańsza wersja dostępna jest już od 18 zł na zawodnika w skali roku. Aby skorzystać z oferty Klub winien skontaktować się z jej dystrybutorem, którym jest Kahlenberg Services Sp. z o.o.: www.kahlenbergservices.com, Telefon: 800 007 008 (poniedziałek – piątek 9:00 – 17.00), e-mail: sport@kahlenbergservices.com.

Prezentacja z wariantami ubezpieczenia (klik!)

Schemat likwidacji szkody (klik!)