fot. Piła 3

Utworzenie ligi wojewódzkiej Młodzika D2

Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego rozważa poszerzenie formuły lig wojewódzkich o kategorię Młodzika D2. Kluby zainteresowane uczestnictwem w takich rozgrywkach proszone są o infomację do 31 maja.

Rozgrywki młodzieżowe na szczeblu wojewódzkim prowadzone są do tej pory w kategoriach od juniora A1-A2 do Młodzika D1. Rozważane jest, by w sezonie 2020/21 rozszerzyć zakres wiekowy również o kategorię D2.

Utworzenie ligi wojewódzkiej będzie możliwe w przypadku stwierdzenia odpowiedniego zainteresowania takimi rozgrywkami. Dlatego też Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego prosi kluby chętne do udziału w zmaganiach obejmujących całą Wielkopolskę o przesłanie informacji potwierdzającej chęć uczestnictwa mailowo na adres marcin.drajer@pzpn.pl do dnia 31 maja.

Pod uwagę brane będą wyłącznie kluby, które w sezonie 2019/20 występowały w I lidze okręgowej Orlika E1. Zainteresowane kluby przy zgłoszeniu powinny wziąć pod uwagę koszty związane z możliwym rozgrywaniem spotkań na terenie całego województwa. Jeden podmiot może być reprezentowany na tym szczeblu wyłącznie przez jedną drużynę. Format rozgrywek będzie uzależniony od liczby zgłoszonych drużyn, przy czym liga wojewódzka zostanie utworzona, gdy zainteresowanych grą w niej będzie przynajmniej 12 klubów. Drużyny będą kwalifikowane do rozgrywek na podstawie bilansu uzyskanego w rozgrywkach sezonu 2019/20.

Decyzja o ewentulanym utworzeniu ligi wojewódzkiej Młodzika D2 zostanie podjęta na początku czerwca, wraz z przedstawieniem listy uprawnionych do gry zespołów.