W IV lidze runda jesienna trwa w najlepsze - X kolejka rozgrywek

​Centra Ostrów Wlkp. nadal niepokonana na własnym stadionie. Zespół, którego trenerem jest Mariusz Posadzy pokonał Obrę Kościan 3:0 po dwóch golach Jakuba Michalskiego i jednym Szymona Strączkowskiego. Derby Powiatu Poznańskiego rozegrano w Swarzędzu. Miejscowa Unia pokonała Kotwicę Kórnik 2:1. Po dwudziestu pięciu minutach gospodarze prowadzili po bramce, którą zdobył Mateusz Świergiel. Cztery minuty później podopieczni Tomasza Nawrota wyrównali.Do siatki trafił Dawid Urbanek. Po przerwie miejscowi zadali decydujący cios. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Tomasz Węcławek. Dobre humory po meczu w Gołuchowie mieli zawodnicy Polonii Leszno. Przyjezdni wygrali drugi mecz z rzędu, tym razem 3:0. Dwukrotnie bramkarza LKS-u pokonał Artur Krawczyk, a jeden raz Łukasz Glapiak. Dobrą formę potwierdziła wągrowiecka Nielba. Zespół Przemysława Arendta i Radosława Kołackiego zmierzył się na wyjeździe z Olimpia Koło. Do przerwy nielbiści prowadzili po golu Jakuba Kubińskiego. Po zmianie stron dwa gole zdobył Jacek Figaszewski i wydawało się, że żółto-czarni mają zapewniony komplet punktów. Gospodarze nie poddali się i walczyli do samego końca. Odrabianie strat zaczęli w siedemdziesiątej czwartej minucie. Bramkę zdobył Dawid Wiśniewski. Kilkanaście minut później Olimpia strzeliła kontaktowego gola za sprawą Szymona Bartosika. Ostatecznie gospodarzom nie udało się odrobić strat i zespół z Wągrowca zwyciężył 3:2. Osiem zwycięstw w dziesięciu meczach. To bilans lidera tabeli, Lubuszanina Trzcianka. Zespół prowadzony przez Jarosława Feciucha tym razem pokonał Ostrovię 2:1. W trzydziestej minucie miejscowi objęli prowadzenie po golu Orlando Kpassa. Tuż przed przerwą ostrowianie wyrównali za sprawą Tomasza Kempińskiego. Na początku drugiej połowy zwycięstwo “Lubu” zapewnił Błażej Nowak. W pierwszej połowie rozstrzygnął się mecz Victorii Września z Orkanem Śmiłowo. Gospodarze po bramkach Krystiana Robaka i Łukasza Jasińskiego wygrali z beniaminkiem 2:0. Druga w tabeli Pogoń Nowe Skalmierzyce uporała się z Tarnovią Tarnowo Podgórne zwyciężając 2:0. Na pierwszego gola kibice czekali ponad pięćdziesiąt minut. Wówczas do siatki trafił Piotr Józefiak. Na dziewięć minut przed końcem meczu wynik ustalił Jakub Jóźwiak. Czwartą wygraną u siebie zanotowali Zjednoczeni Trzemeszno. Tym razem beniaminek pokonał 2:1 Polonię Kępno po trafieniach Kamila Wysockiego i Szymona Mellera. Dla polonistów bramkę zdobył Michał Górecki. Jeden gol, którego strzelił Marcin Chorzępa zadecydował o zwycięstwie Sokoła Pniewy z KS Opatówek 1:0. Dziesiątą serię spotkań zamknęło niedzielne starcie Warty Międzychód z Pinsel-Peter Krobianką Krobia. Trzy punkty gospodarzom zapewnił w samej końcówce Szymon Sawala.

Olimpia Koło - Nielba Wągrowiec 2:3

Bramki: Dawid Wiśniewski 74’, Szymon Bartosik 82’ - Jakub Kubiński 13’, Jacek Figaszewski 33’, 56’

Lubuszanin Trzcianka - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 2:1
Bramki: Orlande Kpassa 30’, Błażej Nowak 54’ - Tomasz Kempiński 45’

Victoria Września - Orkan Śmiłowo 2:0
Bramki: Krystian Robak 21’, Łukasz Jasiński 39’

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:0
Bramki: Piotr Józefiak 52’, Jakub Jóźwiak 81’

Zjednoczeni Trzemeszno - Polonia Kępno 2:1
Bramki: Kamil Wysocki 45’+3, Szymon Meller 47’ - Michał Górecki 12’