fot. Piotr Rychter

Walne Zgromadzenie Delegatów 2023 za nami!

W piątek 21 kwietnia w Poznań Congress Center MTP delegaci klubów zrzeszonych w Wielkopolskim ZPN zebrali się na dorocznym zgromadzeniu. Poza wysłuchaniem przemówienia prezesa Pawła Wojtali, który podsumował rok 2022, przeprowadzone zostały głosowania.

Na terenie targów pojawiło się niecałe 35% delegatów uprawnionych do głosowania. Za 176 mandaty odebranych zostało niecałe 60. Łącznie z zaproszonymi gośćmi liczba uczestników wynosiła około 100 osób.

Piotr Rychter

Zgodnie z tradycją obrady rozpoczęła uroczystość nagrodzenia Liderów Rozwoju Futbolu. Tytułem tym wyróżniane są osoby, które poświęcają czas i środki na pomoc piłce nożnej w swojej okolicy. Kolejną częścią obrad były procedury formalne związane z wyborem przewodniczącego.

Piotr Rychter

Później głos przejął prezes Paweł Wojtala, który podsumował wydarzenia mające miejsce w wielkopolskiej piłce w 2022 roku. Sprawozdanie z działania w minionych dwunastu miesiącach przedstawiła też Komisja Rewizyjna. Kolejną częścią obrad było głosowanie. Wszystkie przedstawione przez Zarząd uchwały zostały przyjęte. Delegaci nie zgłosili swoich wniosków, w związku z czym obrady zakończyły się po nieco ponad godzinie. Kolejna okazja do wspólnego debatowania nad przyszłością wielkopolskiego futbolu za rok.

Pełną fotorelację z tegorocznego Walnego Zgromadzenia Delegatów można zobaczyć TUTAJ