Warta i Błękitni w CLJ!

​Wielkopolskie zespoły lepsze od rywali z województwa kujawsko-pomorskiego. Błękitni Wronki oraz Warta Poznań wygrały w niedzielę mecze barażowe i tym samym awansowały do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów w kategoriach U-17 i U-15.

Błękitni jechali na rewanż z Chemikiem Bydgoszcz z jednobramkową zaliczką wywalczoną na własnym boisku. Drugie spotkanie barażowe nie ułożyło się dla nich dobrze. Pod koniec pierwszej części gry gospodarze wyszli na prowadzenie, a wynik 1:0 to im dawał awans dzięki bramce zdobytej na terenie Błękitnych. Po przerwie wronczanie jednak najpierw odrobili straty, a potem dołożyli drugiego gola, który niemal gwarantowała już awans. Chemik, by odwrócić losy dwumeczu, musiał bowiem trafić aż trzykrotnie. Podłamani obrotem sytuacji zawodnicy z Bydgoszczy wyniku spotkania już nie zmienili. W ten sposób Błękitni ponownie wygrali 2:1 i wiosną będą walczyć o tytuł mistrzowski w kategorii U-17.

Duże emocje przyniosło również starcie Warty Poznań z Wdą Świecie. W pierwszym spotkaniu zwyciężyli 1:0 rywale w nieco kontrowersyjnych okolicznościach, bowiem arbiter spotkania początkowo nie usunął z boiska bramkarza "Zielonych" po czerwonej kartce, a nakazał zejść zawodnikowi z pola. Nietypowa sytuacja zdekoncentrowała wówczas golkipera Warty, który chwilę po tym zdarzeniu popełnił błąd decydujący o porażce. Warciarze zdecydowali się nie składać protestu dotyczącego spotkania i odwrócić losy rywalizacji na własnym terenie. Tak też uczynili. Wprawdzie pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale w drugiej części poznaniacy wyrównali stan dwumeczu, a w dogrywce dołożyli jeszcze dwa gole.

Awans obu wielkopolskich zespołów po barażach oznacza, że wiosną w CLJ zagra o jeden przedstawiciel więcej naszego regionu niż jesienią. Błękitni dołączą w CLJ U-17 do Lecha i Warty, nie zmieni się za to liczba zespołów w CLJ U-15, bowiem z poziomu centralnego spadł KKS 1925 Włókniarz Kalisz.