Warta Poznań zwycięzcą Premier Cup!

Zawodnicy Warty Poznań - Mistrzowie Wielkopolski w roczniku 2004 - odnieśli bardzo duży sukces zwyciężając w rozgrywanym w Łodzi turnieju Nike Premier Cup 2017. Jest on uznawany za nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. "Zieloni" pokonali w finale gospodarzy imprezy, SMS Łódź, po rzutach karnych.


​W zmaganiach na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego udział wzięło szesnaście zespołów, reprezentanci każdego z województw. Los przydzielił poznański zespół do grupy D, w której Warta zmierzyła się z gospodarzami SMS-em Łódź, Dolcanem Ząbki i MOSP Białystok. W tej fazie rozgrywek podopieczni Kostasa Milonasa byli niepokonani i z siedmioma punktami awansowali z pierwszego miejsca do fazy pucharowej. W ćwierćfinale przedstawiciel Wielkopolski zmierzył się z Beniaminkiem Krosno. Wyraźna przewaga została przełożona na bramki, zwycięstwo 2:0 oznaczało awans do strefy medalowej. W boju o finał Warciarze także byli lepsi od przeciwników, awans do decydującego starcia wywalczyli sobie pokonując Jaguara Gdańsk.

Finał okazał się być powtórką pojedynku grupowego. Ponownie bowiem Warta zmierzyła się z gospodarzami, SMS-em Łódź. W grupie lepsi byli "Zieloni", w finale jednak padł remis i o triumfie decydowały rzuty karne. Lepiej konkurs indywidualnych pojedynków z bramkarzami rozwiązali poznaniacy, zdobyli dwa gole nie tracąc żadnego i tym samym mogli cieszyć się ze zwycięstwa w prestiżowym turnieju. W nagrodę Warciarze będą reprezentowali Polskę na europejskich finałach turnieju.

Przypomnijmy, że przed rokiem turniej także wygrał zespół z Wielkopolski. W roczniku 2002 najlepszy był poznański Lech.