Wielkopolska walka o awans

Zakończyła się runda jesienna w III lidze. Całe podium zajęte jest przez drużyny z Wielkopolski.

Najciekawsze derbowe starcie odbyło się w Kleczewie, gdzie Sokół zmierzył się z Mieszkiem Gniezno. Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy - bramkarz gości szybko skapitulował po strzale Jakuba Smektały. Kilka minut później przyjezdni wyrównali za sprawą Adriana Kaliszana. Pod koniec meczu zwycięstwo beniaminka przypieczętował Radosław Mikołajczak. Podopieczni Mariusza Bekasa dzięki tej wygranej zimują na pozycji wicelidera, z identycznym dorobkiem punktowym, co drugi zespół Lecha Poznań. Rezerwy również zainkasowały trzy punkty odprawiając Bałtyk Gdynia. Jedyną bramkę na początku spotkania zdobył Paweł Tomczyk. Najniższy stopień podium zajął KKS 1925 Kalisz. Zespół, którego trenerem jest Dariusz Marzec, zakończył jesień zwycięstwem 2:0 z Bałtykiem Koszalin. Dwa gole dla kaliskiej drużyny strzelił Hubert Antkowiak, dla którego były to trafienia numer 14 i 15. Tym samym w klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów zrównał się z Tomaszem Bzdęgą z Mieszka.

W Środzie Wielkopolskiej miejscowa Polonia zmierzyła się z Radunią Stężyca. Po dwudziestu pięciu minutach goście prowadzili po golach Artura Formeli i Tomasza Bejuka. Kilka minut po przerwie do siatki trafił Radosław Stępień i wydało się, że niedawny lider tabeli ma kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Gospodarze prowadzeni przez Krzysztofa Kapuścińskiego nie zamierzali się jednak poddawać i podjęli walkę o zmianę rezultatu. Najpierw z rzutu karnego trafił Krystian Pawlak, a na dwie minuty przed końcem kontaktową bramkę zdobył Piotr Skrobosiński. Poloniści próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, ale nie zdołali zdobyć punktu. Radunia to jedyny zespół, który wydaje się mieć szansę na włączenie się do walki o awans i stoczenie jej z reprezentantami Wielkopolski.

Dawid Przybyszewski i Taras Jaworśkyj przyczynili się swoimi trafieniami do zwycięstwa Górnika Konin 2:1 z Wierzycą Pelplin. Dla “Łańcuchów” była to trzecia wygrana z rzędu. Dzięki niej plasują się na jedenastym miejscu w tabeli. Tuż nad strefą spadkową z przewagą trzech punktów jesień zakończyła Jarota Jarocin. Podopieczni Tomasza Leszczyńskiego przegrali na wyjeździe z KP Starogard Gdański 1:3. Honorową bramkę zdobył Szymon Piekarski.

O punkty walczyć jeszcze będą w grudniu w Ekstraklasie i I lidze. Przy Bułgarskiej udanie swoją misję tymczasowego trenera zakończył Dariusz Żuraw. Lech pod jego wodzą pokonał Wisłę Płock 2:1. Niebiesko-biali przegrywali po bramce Damiana Szymańskiego, ale odwrócili losy spotkania. W doliczonym czasie pierwszej połowy trafili Darko Jevtić oraz Christian Gytkjaer. Zdobycz punkowa póki co nie pozwoliła na awans w tabeli, Kolejorz wciąż zajmuje ósmą pozycję.

Bez zwycięstwa ponownie Warta Poznań. Tym razem “Duma Wildy” musiała uznać wyższość Stali Mielec przegrywając na wyjeździe 0:2 po golach Martina Dobrotki i Jonathana de Amo. Po tej porażce “Zieloni” zajmują piętnastą lokatę z punktem przewagi nad strefą spadkową.