fot. Studia podyplomowe Menedżer Sportu

Wielkopolski ZPN podejmuje współpracę z Uniwesytetem Ekonomicznym

Wielkopolski ZPN wkracza w sferę naukową! Związek rozpoczął współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w zakresie studiów podyplomowych - Menedżer Sportu.

Nowy kierunek na uczelni jest efektem rosnącego zapotrzebowania na wykwalifikowane kadry pracownicze na różnych poziomach sportu. Profesjonalizacja działań zarządczych schodzi na coraz niższy szczebel, co doskonale widać między innymi na przykładzie piłki nożnej. Stąd Wielkopolski ZPN - jako organizacja zarządzająca rozgrywkami, ale i zrzeszająca ponad 500 klubów - jest znakomitym partnerem, który pozwala połączyć zagadnienia teoretyczne z praktyką.

Celem studiów jest przygotowanie kompetentnych i skutecznych profesjonalistów odpowiedzialnych za zarządzanie w sporcie. Podczas studiów uczestnicy uzyskają aktualną wiedzę z zakresu zarządzania różnymi organizacjami sportowymi, jak i organizowania wydarzeń sportowych. Zostanie im przekazana kompleksowa wiedza dotycząca sportu z zakresu ekonomii i finansów, prawa oraz psychologii. Poznają oni także rodzaje oraz najczęściej obecnie wykorzystywane narzędzia marketingowe.Podsumowując, studia podyplomowe Menedżer sportu to unikalne i nowoczesne połączenie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych, w celu jak najlepszego przygotowania słuchaczy do pracy w sporcie. Odpowiednio dobrana kadra naukowa mająca bogate doświadczenie w sporcie oraz spotkania z licznymi praktykami umożliwią przedstawienie problematyki zarządzania w sporcie z wielu różnych perspektyw.W gronie dydaktycznym znajdą się m.in. prezesi klubów, dyrektorzy sportowi, trenerzy oraz przedstawiciele związków sportowych.

W ramach programu studiów, uczestnicy zdobędą wiedzę oraz umiejętności w pięciu następujących modułach:
- zarządzanie;
- ekonomia i finanse;
- prawo;
- psychologia;
- marketing.
Po ukończeniu studiów z wynikiem pozytywnym absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Koszt rocznej edukacji (w łącznym wymiarze 150 godzin) to 4500 złotych, przy czym osoby związane z Wielkopolskim ZPN i jego członkami mogą liczyć na rabaty cenowe. Liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób. Rekrutacja trwa do 26 października. Ze szczegółowymi informacjami odnośnie programu studiów czy wykładowców można zapoznać się tutaj (klik!). W razie pytań, prosimy o kontakt z Miłoszem Łondką (kom: 797 389 539)