fot. Pogrzeb

Wspomnienie...

1 listopada jak co roku wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli z ziemskiego świata. W ostatnich miesiącach także wielkopolska rodzina piłkarska straciła zasłużone osoby.

TADEUSZ BŁOCHOWIAK

Zasłużony działacz Sparty Miejska Górka, której przewodził przez ponad 35 lat. Działał aktywnie nie tylko w swojej lokalnej społeczności, lecz również w środowisku wielkopolskiej piłki. W Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Lesznie był szefem wydziału szkolenia, pełniąc jednocześnie funkcję członka zarządu i wiceprezesa w organizacji. Rolę członka zarządu sprawował również w Wielkopolskim ZPN w latach 2004-2008.

BRONISŁAW DZIASEK

Jeden ze współzałożycieli klubu LZS Cielcza. Jego przedmiotem zainteresowania była jednak piłka nożna w całym powiecie jarocińskim, o której posiadał wybitną wiedzę.

HENRYK GIZA

Działacz i wieloletni magazynier w klubie Lubuszanin Trzcianka.

JERZY GOŁASZEWSKI

Edukator i wychowawca wielu pokoleń szkoleniowców i zawodników na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Przez dwie dekady był kierownikiem specjalizacji trenerskiej na uczelni. Uznany teoretyk piłki nożnej, ale też współtwórca futsalowej drużyny Akademia Słowa Poznań.

ANDRZEJ KALISZAN

Zasłużony działacz przez większość swojego życia związany z poznańską Wartą. Działał w niej przez kilkanaście lat, do sezonu 2003/04. Na okres jego zarządzania przypada awans Warty do Ekstraklasy w 1993 roku. Ponadto był również członkiem zarządu Poznańskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w latach 1993-97 odpowiadając za współpracę z klubami, a od 1995 roku przyjął również funkcję sekretarza zarządu. Później przez bardzo długi czas współpracował ze Związkiem przy organizacji obozów kadr Wielkopolski w ośrodku w Łężeczkach.

ALFRED KOŁODZIEJ

Zasłużony działacz związany z klubem LZS Rywal Ewmar Kurza Góra. Był osobą powszechnie znaną i szanowaną nie tylko w swojej wsi, której był sołtysem. Od 2008 roku zasiadał również we władzach OZPN Leszno jako członek zarządu, ponadto pełnił funkcję przewodniczącego tamtejszego Wydziału Dyscypliny.

TADEUSZ ŁUCZAK

Przewodniczący związkowego Klubu Seniora, który piłkarskie życie poświęcił całkowicie poznańskiej Warcie. Przez prawie całą karierę był jej zawodnikiem, a następnie kilkukrotnie trenerem. W 2012 roku uznany został "Trenerem Stulecia" w klubie z Drogi Dębińskiej.

JERZY MANSFELD

Zasłużony działacz związkowy był współinicjatorem reaktywowania w latach 70. klubu KS Admira Poznań. Przez niemal 40 lat pracował w strukturach Poznańskiego OZPN i Wielkopolskiego ZPN pełniąc funkcje m.in. w Wydziale Gier i Ewidencji oraz Komisji Licencyjnej.

PAWEŁ MURAWSKI

Wychowanek Rawii Rawicz i współtwórca jako zawodnik największych sukcesów w historii klubu w latach 90. ubiegłego wieku. Zmarł po długiej walce z chorobą.

BARTOSZ NOWAK

Zawodnik Błękitnych Wronki, wcześniej występujący m.in. w Warcie Międzychód oraz Pogoni Lwówek. Jego piłkarską przygodę nagle przerwał tragiczny wypadek w trakcie pracy. Na krótko przed nim rozegrał swój ostatni mecz ligowy w barwach Błękitnych, w którym zdobył dwa gole.

ROBERT PAWLIKOWSKI

Działacz Lubuszanina Trzcianka, spiker i komentator. Ze swojej pracy był doskonale znany w wielu klubach regionu, wszędzie ciesząc się ogromnym szacunkiem.

BERNARD ROZWAŁKA

Prawnik aktywnie uczestniczący w pracach Związkowej Komisji Odwoławczej w trakcie dwóch ostatnich kadencji władz Wielkopolskiego ZPN.

JAN SMULSKI

Były zawodnik, a następnie trener i później działacz Lubuszanina Trzcianka.

JAN SZEFNER

Działacz piłkarski, a w przeszłości zawodnik klubów z południa Wielkopolski - Sokoła Świba, Prosny Wieruszów, Kolejarza Kępno i Lingomatu Jankowy.

WOJCIECH WEISS

Wybitny działacz otwarty na potrzeby wszystkich dyscypliny sportowych. Doprowadził do powstania nowoczesnych obiektów na Politechnice Poznańskiej, które następnie jako dyrektor Centrum Sportu z życzliwością udostępniał na potrzeby organizacji wydarzeń, także piłkarskich.

MAREK WERLE

Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Choć swoje życie związał z inną dyscypliną, piłka nożna zawsze była mu bliska i spoglądał na nią przychylnym okiem, m.in. w trakcie pracy akademickiej w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na poznańskim UAM.

JANUSZ WYSOCKI

Wieloletni sędzia piłkarski, prowadzący mecze różnych klas rozgrywkowych od 1981 roku.

WIESŁAW ZAWARTY

Działacz klubu Iskra Długie Stare, wieloletni członek Wydziału Gier i Ewidencji OZPN Leszno.