fot. Mecze barażowe - sezon 2020/21

Wycofanie Odolanovii, zmiana w barażach

Odolanovia Odolanów poinformowała Wielkopolski ZPN o wycofaniu z rozgrywek IV ligi w sezonie 2021/22. W związku z taką decyzją nastąpiła weryfikacja tabeli i zmiana namiejscach spadkowych i barażowych.

Oficjalne pismo z decyzją klubu wpłynęło do Związku w poniedziałek. Pierwsze sygnały o możliwym wycofaniu pojawiły się już pod koniec poprzedniego tygodnia, dlatego też o sytuacji poinformowane zostały najbardziej zainteresowane w tym przypadku kluby, które ukończyły sezon na miejscu barażowym i pierwszym spadkowym. Wycofanie Odolanovii oznacza bowiem przesunięcie jej na ostatnie miejsce w tabeli, tym samym Victoria Ostrzeszów utrzymuje się w gronie czwartoligowców, a jej miejsce w barażach zajmie Polonia Kępno.

Wycofanie z IV ligi nie jest równoznaczne z całkowitym rozwiązaniem drużyny seniorskiej w Odolanowie. Klub czyni starania, by przystąpić do zmagań w niższej lidze. Z tego też względu informacje o wszelkich zmianach w V lidze i klasach niższych zostaną przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przedstawione na początku lipca po upłynięciu terminu zgłoszeń do rozgrywek.