fot. Wielkopolski ZPN

Wydział Szkolenia z pomocą dla trenerów

Planowane ograniczenia przy otwarciu obiektów sportowych stanowią duże wyzwanie dla sporej grupy trenerów. Niezbędną pomoc dla nich przygotowuje Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego.

W poniedziałek w trakcie wideokonferencji nad rozwiązaniami na czas obowiązywania ograniczeń debatowała grupa trenerów edukatorów i Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Wielkopolsce. Szczegółowo analizowano przede wszystkim dwa aspekty działań:
- bezpieczeństwo przy organizacji zajęć piłkarskich w zgodzie z obowiązującymi rygorami sanitarnymi;
- opracowanie katalogu środków treningowych możliwych do realizacji w określonych warunkach.

Na bazie odbytej dyskusji Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego przystąpił do wstępnego opracowania przykładowych konspektów treningowych dla poszczególnych kategorii wiekowych. Gotowe plany zostaną udostępnione wszystkim trenerom do realizacji w swoich grupach.

Konspekty tworzone są na podstawie reguł zapowiedzianych przez władze przy informowaniu o odmrażaniu sportu. Ostateczne ograniczenia dotyczące zajęć zostaną unormowane dopiero wraz z pojawieniem się rządowego rozporządzenia. Wówczas konspekty zostaną zaktualizowane i dopiero po korekcie opublikowane na stronie Wielkopolskiego ZPN. Mamy nadzieję, że nastąpi to w czasie, który pozwoli wszystkim trenerom szczegółowo zapoznać się z materiałami i przygotować do realizacji treningów w praktyce.