fot. Wielkopolski ZPN

Wysoka wygrana kadry do lat 14 na zakończenie jesieni

To był wymarzony mecz na spuentowanie roku dla kadry rocznika 2010. Drużyna prowadzona przez Jakuba Wojtkowiaka rozgromiła rywali z województwa Lubuskiego aż 9:0! Wielkopolanie przez cały mecz kontrolowali przebieg rywalizacji.

Po porażce z drużyną z Zachodniopomorskiego zespół z naszego regionu był mocno podrażniony i chciał zakończyć granie w 2023 roku w dobrym stylu. Było to widać od pierwszych minut spotkania w Dąbrówce Wielkopolskiej. Przyjezdni rozpoczęli od mocnych naporów, co pozwoliło szybko objąć prowadzenie. Już po pięciu minutach rywalizacji Wielkopolanie prowadzili 2:0, co dało jeszcze większą kontrolę nad przebiegiem zdarzeń na boisku.

Ekipę z Lubuskiego przez cały mecz stać było na kilka okazji, które wynikały z błędów własnych drużyny trenera Wojtkowiaka. Gospodarze nie zamienili ich jednak na trafienia. Skuteczni pod bramką rywali byli za to zawodnicy z naszego województwa. Kolejne strzały znajdowały drogę do siatki i na przerwę nasza drużyna schodziła prowadząc sześcioma golami. W drugich 45 minutach obraz gry się nie zmienił a Wielkopolanie dołożyli kolejne trzy trafienia. Tym samym rok zakończyli efektowną wygraną.

- Zespół wszedł bardzo dobrze w mecz z Lubuskim ZPN i już po 5 minutach prowadził 2:0, co pozwoliło kontrolować spotkanie, a jednocześnie przetrenować wariantowość w budowaniu gry. Duża liczba stworzonych sytuacji była dzisiaj równomierna do zamiany ich na bramki. Było to wcześniej naszym problemem jeśli chodzi o skuteczność ­– podsumowuje środowy pojedynek trener Wojtkowiak.

W drugim meczu 3. Kolejki eliminacji do turnieju im. Kazimierza Deyny Zachodniopomorski ZPN pokonał po emocjonującym spotkaniu Dolnośląski ZPN 4:3.

Lubuski ZPN – Wielkopolski ZPN 0:9 (0:6)
Bramki: Marcel Mrowiński x2, Dawid Haufa x2, Oliwier Walkowiak x2, Aron Wardach, Maciej Malecki, Adrian Pućka

  Punkty Bramki
1. Zachodniopomorski ZPN 9 10:4
2. Wielkopolski ZPN 6 14:3
3. Dolnośląski ZPN 3 9:8
4. Lubuski ZPN 0 0:18

Partnerami kadr wojewódzkich są:
🤝 SBG Sport Business Group
🤝 MILEX systemy nawadniania