Wyniki kadr U-13, U-14 i U16

W tym tygodniu odbyła się druga kolejka zmagań kadr wojewódzkich U-13, U-14 i U-16. Na tym etapie Wielkopolanie zmierzyli się z zawodnikami województwa Dolnośląskiego, nie ponosząc ani jednej porażki.

Najbardziej spektakularny okazał się mecz żeńskich reprezentacji w walce o Puchar Haliny Półtorak. Nasze zawodniczki pokonały rywalki aż 4:0! „Był to całkowicie inny mecz niż z lubuskim ZPN, drużyna zrealizowała praktycznie w 100% założenia meczowe, graliśmy szybko, kombinacyjnie i zdecydowanie. Myślę, że mecz stał na wysokim poziomie i cała drużyna pokazała w końcu, że ma duże umiejętności piłkarskie. Jestem bardzo zadowolona z postawy na boisku.” – komentuje I trenerka zespołu Anna Gawrońska.

Równie dobrze spisały się zawodniczki U-14, które po zaciętym spotkaniu zeszły z murawy z wynikiem 2:1.„Zagrałyśmy dobre spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie byłyśmy drużyną, która pokazała charakter czego w niektórych spotkaniach nam brakowało. Druga odsłona boiska pozostawia dużo pytań ale analizujemy błędy i wyciągamy wnioski. Mecz był bardzo ostry, dużo walki i momentami wręcz agresywna gra. Zawodniczki zostawiły zdrowie na boisku i serducho do walki. Jesteśmy dumni, bo Dolny Śląsk to mocny przeciwnik a 3 punkty zdobyte na boisku przeciwnika to dla nas duży sukces.” – ocenia Trenerka Anna Jankowska. Po tym zwycięstwie nasze dziewczęta zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Na drugim miejscu w klasyfikacji o Puchar Deyny plasuje się kadra chłopców U-14. Którzy w pojedynku z Dolnośląskim ZPN zwyciężyli wynikiem 2:1. II Trener zespołu - Jędrzej Łągiewka z optymizm patrzy w przyszłość „Jesteśmy zadowoleni z realizacji naszych założeń i determinacji i świadomi tego, że do osiągnięcia naszych celów jeszcze daleka droga”.

Remisem zakończyło się natomiast spotkanie chłopców z rocznika 2006.